Strona główna Aktualności Co powinien wiedzieć każdy z nas o szybkich pożyczkach?

Co powinien wiedzieć każdy z nas o szybkich pożyczkach?

przez admin

Ostatnie lata przyniosły zdecydowany wzrost liczebności osób korzystających z instytucji pozabankowych. Mowa tu o jednostkach, która operuje naszymi pieniędzmi oraz udzielają pożyczek. Działają one podobnie jak banki, również gromadzą oraz wydają pieniądze, jednakże różnią się kilkoma przepisami prawnymi.


Parabanki – pożyczka bez BIK
Najbardziej popularnym odłamem parabanków są firmy, które udzielają pożyczek. Tzw. chwilówki są zdecydowanym ułatwieniem oraz jedynym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają historii kredytowej. Dzieje się tak ponieważ nie korzystają one z informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to zbawienie dla tych, którzy w normalnych bankach nie mogliby ubiegać się o kredyt, ponieważ nie są wystarczająco wiarygodni lub posiadają niezbyt zachęcającą przeszłość finansową. Jest to więc perfekcyjne rozwiązanie nas, jeżeli chcemy w szybki sposób pozyskać pieniądze na niezaplanowane wydatki. Dodatkowo unikamy w ten sposób długotrwałej „papierkowej roboty”, która jest w stanie zniechęcić oraz skołować niejednego klienta. Najczęściej tego typu pożyczki możemy otrzymać korzystając z internetu, nie musimy nawet fatygować się do placówki. Warto przyjrzeć się aktualnym rankingom „chwilówek” oraz poczytać na ten temat. Pozwoli nam to na znalezienie ofert, która spełni nasze oczekiwania.

Ciemne strony takiego rozwiązania
Mimo wielu pozytywów, warto również uważać na negatywne strony tego typu rozwiązań. Po pierwsze zastanówmy się, czy potrafimy podejść do pożyczek w sposób racjonalny tzn. czy zostaną one przez nas na czas spłacone oraz nie popadniemy w spiralę zadłużenia. Jeżeli nie potrafimy uporać się z codziennymi wydatkami, może warto na wstępie zastanowić się co możemy poprawić oraz opracować budżet domowy. Ponadto parabanki nie podlegają funduszowi, który gwarantuje bezpieczeństwo naszego kapitału. W tym przypadku możemy spotkać się z brakiem jakiegokolwiek nadzoru finansowego. Warto również dokładnie przyjrzeć się oprocentowaniu, które może zaskoczyć swoją wysokością.
Sprawdź też portal oszczednoscionline.pl i dowiedz się więcej na temat działalności instytucji pożyczkowych.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej