Strona główna Aktualności Naprotechnologia a in vitro

Naprotechnologia a in vitro

przez admin

Niepłodność to bardzo delikatny i poważny problem, który dotyka wiele par w dzisiejszych czasach. Lekarze i specjaliści, wskazują na prawidłową diagnostykę jako na klucz do leczenia tej przypadłości. Istnieje wiele powodów niemożności posiadania potomstwa, ale najczęściej są to zmiany patologiczne w organizmie, które uniemożliwiają skutecznemu zapłodnieniu.

Co to jest naprotechonologia?
Jednym z podejść leczenia niepłodności jest naprotechnologia (z ang. Natural Procreative Technology). Innymi słowy, jest to podejście oparte na wykorzystywaniu najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych i naukowych w dziedzinie ginekologii, w celu skutecznej diagnostyki i określenia ukierunkowanego leczenia. Głównym założeniem tej metody diagnostyki i leczenia jest badanie naturalnego cyklu płodności kobiety.
Ściślej mówiąc, lekarze badają śluz z pochwy poddając go analizie, gdyż zmienia on swój skład w zależności od etapu cyklu miesiączkowego. Badania są wykonywane w celu odnalezienia biomarkerów płodności. Po określeniu przyczyny, dla której pośrednio lub bezpośrednio, kobieta nie jest w stanie zajść w ciążę, lekarze opracowują program leczenia, aby zniwelować problem. Głównym założeniem naprotechnologii jest naturalne poczęcie dziecka po wcześniejszym badaniu przyczyny niepłodności i jej eliminacji. Jednak często ludzie zadają sobie pytanie: czym różni się naprotechnologia a in vitro?
Wielu twierdzi, że naprotechnologia jest alternatywą dla sztucznego zapłodnienia. Jednak, czy rzeczywiście tak jest?Niestety nie. Założenia są zupełnie odwrotne. Naprotechnologia polega na przywróceniu kobiecego organizmu do możności zapłodnienia i rozwoju zarodka. Natomiast, in vitro jest ratunkiem dla tych kobiet, których przypadłości patologiczne uniemożliwiające naturalne zajście w ciążę są nieusuwalne.
Która metoda jest skuteczniejsza? Naprotechnologia pozwala na skuteczną diagnostykę i leczenie jeżeli problem leży w gospodarce hormonalnej lub są to dolegliwości, które można usunąć drobnymi zabiegami ginekologicznymi. Jednak istnieje wiele przyczyn niepłodności, dla których jedynym rozwiązaniem jest sztuczne zapłodnienie. Dlatego też nie można traktować tych dwóch metod jako dwóch wymiennych rozwiązań, natomiast jako odmienne sposoby leczenia niepłodności spowodowane odmiennymi przyczynami.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej