Strona główna Aktualności Lubisz czosnek, ale nie wiesz jak zniwelować jego zapach? Wypróbuj naturalne sposoby

Lubisz czosnek, ale nie wiesz jak zniwelować jego zapach? Wypróbuj naturalne sposoby

przez admin

Jeśli lubisz potrawy o wyrazisty smaku, to najpewniej w twojej kuchni czosnek jest jednym z częstszych gości. Czosnek ma tą wadę, że jego zapach jest odbierany przez wiele osób jako nieprzyjemny. Dowiedz się jak i czym zniwelować zapach czosnku.

Zapach czosnku jest trudno usuwalny, ale możemy spróbować zniwelować jego intensywność. Jak to zrobić? Najprościej, zgodnie z zasadą mówiącą, podobne działa na podobne, sięgnąć po co znajdziemy w kuchni.

Najbardziej rozpowszechnionym „niwelatorem” zapachu czosnku są jabłka. Innym owocem, którym pomaga jest cytryna w postaci soku. Warto sięgnąć także po szpinak, pietruszkę czy bazylię. Słodkim sposobem zmniejszenia intensywności zapachu czosnku z ust są suszone figi i śliwki.

Najnowsze doniesienia naukowców, mówią o tym, że zapach czosnku możemy „zabić” także mlekiem – pod warunkiem, że wypite do „czosnkowego” posiłku mleko będzie tłuste.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej