Strona główna Aktualności Naturalny detoks wątroby – dieta to podstawa

Naturalny detoks wątroby – dieta to podstawa

przez admin

Wątroba to wyjątkowy narząd, który pełni przeszło 500 funkcji w organizmie człowieka. Aby jednak wszystkie te procesy mogły przebiegać bez zakłóceń, musi być ona w dobrej kondycji. Jeżeli masz problemy z wątrobą, warto pamiętać o tym, że jest ona narządem mogącym regenerować się samodzielnie – podstawą jest wtedy detoks wątroby, czyli uwolnienie jej od zanieczyszczeń.

Naturalny detoks wątroby powinien polegać przede wszystkim na odpowiedniej diecie oczyszczającej. Aby oczyścić wątrobę z nagromadzonych w niej toksyn, a także przyspieszyć jej regenerację, warto zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe.
Co jeść, a czego nie jeść?
Wątroba nie przepada za zbyt ciężkostrawnymi i tłustymi potrawami, lepiej czuje się przy daniach lekkich. Dietę najlepiej zaplanować długofalowo, ponieważ drastyczne zmiany nie będą zbyt dobre dla całego organizmu.
Z jadłospisu wyeliminuj:
  • czerwone mięso,
  • pszenne pieczywo,
  • alkohol,
  • mocną kawę i czarną herbatę,
  • grzyby (także pieczarki),
  • tłusty nabiał, w tym śmietanę, margarynę, masło, sery, mleko pełnotłuste,
  • słodycze i słone przekąski.
Dietę warto z kolei wzbogacić o dużą ilość warzyw i owoców, a także soków z nich przyrządzanych. Warto także wybierać produkty pełnoziarniste, świeże ryby, a zwykłe mleko zamienić na sojowe lub inne mleko roślinne. Potrawy powinno się przygotowywać przez gotowanie, pieczenie w piekarniku lub gotowanie na parze, natomiast nie powinno się ich smażyć na dużej ilości tłuszczu.
Suplementy diety poprawiające pracę wątroby
Zalecane jest także skorzystanie z suplementów diety przeznaczonych do regeneracji wątroby – można je stosować zarówno profilaktycznie przy lekko pogorszonych wynikach, jak i podczas rekonwalescencji i przy chorobach tego narządu.
Warto zdecydować się przede wszystkim na naturalne suplementy diety zawierające wyciągi z roślin, witaminy i minerały wspomagające pracę wątroby. Jednym z tego rodzaju preparatów jest Liv.52, który bazuje na tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej rozwijającej się w Indiach już od czasów starożytnych.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej