Strona główna Aktualności Półwysep czy wyspa?

Półwysep czy wyspa?

przez admin
Chorwacja cieszy się uznaniem polskich turystów nie tylko ze względu na niemal stuprocentowo pewną pogodę. Ten kraj to też sporo możliwości  bardziej aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Poznajcie dwie chorwackie wyspy oraz jeden półwysep, które warto odwiedzić
 
Istria – największy półwysep w basenie Adriatyku 
Często nazywany chorwacką Toskanią, półwysep Istria słynie ze swego zielonego wnętrza, wąskich uliczek, winnic, średniowiecznych miast, wznoszących się na wzgórzach oraz urokliwych wiosek. Zwiedzanie Istrii jest równoznaczne ze spróbowaniem dobrego, lokalnego wina i kuchni. W lubianej wśród turystów Puli można podziwiać świetnie zachowany amfiteatr, w którym co roku odbywa się festiwal filmowy. Z kolei między 26 a 30 lipca w Motovun organizowany jest międzynarodowy festiwal filmowy. Usytuowana w północnej części Chorwacji Istria jest największym półwyspem w basenie Morza Adriatyckiego. Podczas wiosny, kiedy temperatura wody wzrasta powyżej 14°C, lokalni szefowie kuchni przyrządzają doskonałości tutejszej kuchni, takie jak dzikie szparagi czy przepyszne czarne mątwy, podawane z ziemniakami, rukolą i pomidorami skropionymi lokalną oliwą. Wspomnianych dań można skosztować w wybranych restauracjach i tawernach, w takich miastach jak Pulia Fazana, Vodnjan, Marcana i Liznjan.
Hvar – najsłoneczniejsza wyspa w Chorwacji 
Hvar to jedna z najbardziej luksusowych wysp Chorwacji, a na pewno najbardziej nasłoneczniona (2724 godzin słonecznych w ciągu roku) i, podobnie jak Dubrownik, to jedna z najbardziej popularnych destynacji wśród turystów. Za sprawą łagodnego klimatu z ciepłymi zimami i wręcz wymarzonym latem, Hvar jest idealnym miejscem na wypoczynek. Śródziemnomorski krajobraz i bogata oferta życia nocnego przyciąga coraz to nowych turystów.
Miasto Hvar, będące stolicą wyspy, jest pełne modnych hoteli, barów i klubów, eleganckich restauracji i luksusowych jachtów. Hvar uważany jest za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie, dlatego też co roku przyciąga wiele znamienitych gwiazd, takich jak Beyoncé i Jay-Z, Michael Douglas i Catherine Zeta Jones, Clint Eastwood, Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, George Clooney, czy Kevin Spacey.
Pag – wyspa o najdłuższym wybrzeżu w Chorwacji  
Pag, wyspa leżąca w północnej części Morza Adriatyckiego, posiada najdłuższą linię brzegową w kraju. Mimo, że wyspa znana jest z imprez i licznych klubów, warto zawitać tu z też innych powodów. Miasto słynie z koronkarstwa i lokalnego sera „paski sir” (czyli ser Pag), obowiązkowy smakołyk dla wielbicieli mleka owczego. Zarówno w zimie, jak i latem w mieście odbywają się także słynne obchody karnawału. „Pasko kolo”, czyli tradycyjny taniec ludowy, to spektakl, którego nie można przegapić. Miłośników bardziej współczesnych rozrywek z pewnością zainteresują zabawy imprezy na plaży Zrce, a festiwal Fresh Island, odbywający się od 12 do 14 lipca w mieście Novalja, z pewnością ucieszy fanów hip-hopu, rapu i muzyki R’n’B.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej