Strona główna Aktualności Sprzęt AGD – zwykły czy pod zabudowę

Sprzęt AGD – zwykły czy pod zabudowę

przez admin

Funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia to taka, w której kolejność etapów przygotowywania posiłków odpowiada sposobowi ustawienia w niej sprzętów. Jest to rozwiązanie idealne, ale nie zawsze możliwe do wykonania. Sprzęt AGD pod zabudowę daje wiele możliwości – szczególnie przydatnych, gdy urządzamy małe pomieszczenie. Kuchnie tzw. wolno stojące to większa dowolność aranżacyjna.

W sprzęcie pod zabudowę najlepiej odnajdują się minimalistyczne i nowoczesne kuchnie. Wówczas można wszystko bezbłędnie wkomponować w jedną, spójną całość. Sprzęt AGD kupowany niezależnie to z kolei możliwość zorganizowania kuchni we własnym, niepowtarzalnym stylu oraz stworzenia kompozycji nawiązujących do wystroju prowansalskiego, retro czy vintage.
 
Kuchnia pod zabudowę – funkcjonalność i praktyczność
W kuchni pod zabudowę zyskujemy przede wszystkim minimalizm estetyczny i przestrzeń wynikającą z faktu, że większość elementów jest ukryta w szafkach i schowkach wykonanych na wymiar. Obecnie zabudować można każdy sprzęt AGD – nie tylko lodówki, kuchenki czy mikrofalówki, ale również ekspres do kawy czy zamrażarkę. Dzięki temu wnętrze jest zawsze uporządkowane. Ponadto zagospodarowana zostaje każda przestrzeń czy wnęka. Każdy mebel jest idealnie dostosowany do wnętrza. Takie rozwiązania szczególnie sprawdzają się w kuchniach bardzo małych, wąskich lub posiadających nietypowe wymiary. Meble do kuchni pod zabudowę wybieramy sami, decydujemy o kolorze i rodzaju materiałów, z których wykonane będą fronty szafek oraz blaty. Sprzęt AGD przeznaczony do tego typu kuchni często posiada dodatkowe funkcje lub bardzo nowoczesne rozwiązania, które znacznie poprawiają funkcjonalność całego pomieszczenia.
 
Kuchnia wolnostojąca – dowolność aranżacyjna
Sprzęty w przypadku tego typu kuchni możemy dobierać dowolnie. Nie musimy dbać o ograniczenia i ścisłe instrukcje dotyczące wymiarów tak rygorystycznie jak w przypadku kuchni pod zabudowę. Styl retro, vintage, rustykalny, prowansalski – czyli wszystkie te, które charakteryzuje eklektyzm i dowolność w doborze dodatków znakomicie funkcjonują wyposażone w sprzęt wolnostojący, którego linia i bryła są istotnymi elementami wystroju. Często kuchenka czy lodówka same w sobie stanowią ciekawą dekorację dodając całemu wnętrzu charakteru. Niewątpliwie tego rodzaju urządzanie kuchni pozawala na stworzenie jedynego w swoim rodzaju i bardzo przytulnego wnętrza. Wadą kuchni wolnostojących jest brak ciągłości estetycznej oraz trudność w utrzymaniu idealnej czystości. Spowodowane jest to występowaniem licznych szczelin pomiędzy meblami i sprzętami.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej