Strona główna Aktualności Dom wolny od pcheł – jak pozbyć się tych pasożytów?

Dom wolny od pcheł – jak pozbyć się tych pasożytów?

przez admin
Są niechcianymi i uciążliwymi gośćmi, których wyproszenie wymaga ogromnej cierpliwości. Jak uwolnić się od pcheł? Oto kilka porad dla tych osób, które muszą się zmierzyć z tak uciążliwymi domownikami. 
Skąd biorą się problemy z pchłami?
Najczęściej pchły trafiają do domu na grzbiecie naszych ulubieńców – kotów i psów. Pierwszym krokiem w walce z tymi niewielkimi pasożytami jest zatem dokładne szczotkowanie i kąpanie domowych zwierząt, a następnie zastosowanie odpowiedniego preparatu przeciwko pchłom. Niestety pchły nie ograniczają się do żerowania na zwierzętach. Co z tego, że w porę zastosujemy odpowiednią kurację u swego pupila, skoro w międzyczasie wiele pcheł zdąży się przenieść z jego sierści na nowe, bezpieczniejsze legowiska, by tam złożyć jaja? Walki z pchłami nie możemy zatem ograniczać do poddania psa lub kota odpowiednim zabiegom. Gruntowne porządki muszą objąć cały dom. 
Gdzie najchętniej ukrywają się pchły? 
Niewielkie pchły w domu pełnym tapicerowanych mebli, puszystych dywanów i ciężkich zasłon bez problemu znajdą dla siebie idealną kryjówkę. Dlaczego? Bo wszystkie te miejsca mogą się okazać dla niewielkich pcheł doskonałym miejscem do złożenia jaj. 

Jak w porę wykryć problemy z pchłami?
O tym, że w naszym domu pojawiły się pchły, świadczyć może wiele sygnałów. Zachowanie naszych zwierząt, a dokładniej ich nagła tendencja do wyjątkowo intensywnego drapania się, jest najwyraźniejszą wskazówką. Warto też zwrócić uwagę na stan skóry własnej oraz pozostałych domowników. Błędem jest przecież zakładanie, że pchły dokuczają tylko zwierzętom. I człowiek może poważnie ucierpieć z ich powodu, a pamiątką po ukąszeniach tych niewielkich pasożytów są swędzące ślady, pojawiające się zazwyczaj w okolicy kostek. Warto też uważnie przyglądać się tym zabrudzeniom, które pojawiają się w naszych domach. Brud pozostawiany przez pchły ma przecież dość charakterystyczne cechy. Jak go rozpoznać? Szukajmy zanieczyszczeń, które swym wyglądem przypominają zmielony pieprz. 
Jak pozbyć się pcheł? 
Walka z pchłami nie jest trudna, wymaga jednak konsekwencji i ogromnej cierpliwości. Systematyczne odkurzanie to podstawa, przy czym należy zwrócić uwagę na to, by po jego zakończeniu natychmiast wyrzucić worek z zebranym brudem. Pomocne jest też pranie tych materiałów, z którymi mógł mieć kontakt nasz ulubieniec oraz tych tkanin, w których już mogły się ukryć pchły. By zwiększyć skuteczność takich zabiegów, warto dodatkowo skorzystać ze specjalnych środków w spreju, które pomagają zwalczać pchły ukrywające się w dywanach oraz w tapicerce. Jak działają takie detergenty? Większość z nich sprawia, że ocalałe larwy, ukryte głęboko w miękkim materiale, nie będą już w stanie przekształcić się w dorosłe osobniki. 
Walka z pchłami nie jest łatwa i z pewnością wymaga ogromnej cierpliwości. Możemy ją jednak wygrać. Wystarczy, że wykażemy się uporem oraz konsekwencją, a wkrótce z naszego domu znikną wszyscy nieproszeni goście. 
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej