Strona główna Aktualności Marsz po zdrowie i lepszy nastrój

Marsz po zdrowie i lepszy nastrój

przez admin
Budząca się wiosna i coraz cieplejsze dni są naturalną zachętą do spędzania czasu na zewnątrz. Spacer w promieniach słońca cudownie wpływa na nasz nastrój. Przebywając na dworze oddychamy pełną piersią, czujemy się wolni i czerpiemy radość z piękna budzącej się natury. Regularne spacery nie tylko wysmuklą nasze ciało, ale również pomogą uporać się ze zbędnymi kilogramami. 
1. Oderwiesz się od rzeczywistości 
Przebywanie na świeżym powietrzu pozwala oderwać się całkowicie od rzeczywistości. Sesja szybkiego marszu w plenerze umożliwia nawiązanie kontaktu z naturą. Najlepiej pójść na trening rano, aby nabrać energii fizycznej i psychicznej na cały dzień. Sport na świeżym powietrzu wspomaga pozytywne myślenie i ogranicza negatywne skutki współczesnego stylu życia, na który składaj się stres i siedzący tryb życia. 
2. Poprawisz nastrój 
Szybki marsz w promieniach słońca cudownie wpływa na nastrój. Podczas wysiłku ciało wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, a także serotoninę, która znakomicie poprawia humor. Słońce pobudzając produkcję tych hormonów, jednocześnie sprawia, że jesteśmy radośniejsi i z uśmiechem spoglądamy na świat. 
3. Uzupełnisz niedobory witaminy D
Pod wpływem naturalnego światła ciało pobiera dawkę witaminy D nazywaną witaminą słońca. Od lat znany jest jej pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i wzmacnianie kości. Prawdziwa sesja światłoterapii w naturalnym wydaniu!
4. Odetchniesz pełną piersią 
Spacer na świeżym powietrzu umożliwia lepsze dotlenienie organizmu i zwiększenie wydolności oddechowej. Korzystnie wpływa także na mięśnie oraz krążenie. Ponadto w kontakcie z naturą łatwiej nam się oddycha, zapominamy o codziennych troskach 
i możemy się odprężyć.

5. Poczujesz powiew wolności  
Spacerowanie sprawia, że czujemy się wolni, to zaś dobrze wpływa na stan naszego umysłu. Chodząc na świeżym powietrzu, korzystamy z uroków natury i krajobrazów, które nas otaczają. Marsz pozytywnie działa na zdrowie psychiczne, niezależnie 
od wieku: zachwycając się otaczającą Cię przyrodą, pobudzasz aktywność umysłu.
6. Mniej kilogramów, mniej rutyny 
Regularna zmiana scenerii pozwala uniknąć demotywującej rutyny. Uprawianie szybkiego marszu na zewnątrz jest znakomitym sposobem na zachowanie chęci i motywacji do tego, by w pełni korzystać z dobroczynnego wpływu tej dyscypliny na zdrowie. Chodząc w miejscach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, stawiasz sobie dodatkowe wyzwanie: niewielkie wzniesienia to fantastyczna okazja do ujędrnienia mięśni ud i pośladków. 
Alejakobiet.pl
na podstawie materiałów firmy Decatlon

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej