Strona główna Aktualności Jak można podnieść wartość mieszkania?

Jak można podnieść wartość mieszkania?

przez admin

Kupujesz mieszkanie, ale w przyszłości będziesz chciał je sprzedać i kupić nowe? A może planujesz w najbliższym czasie przeprowadzkę do większego lokum? Sprawdź razem z nami co można zrobić, aby podnieść wartość nieruchomości.

Na cenę nieruchomości wpływa wiele czynników, w tym jego stan prawny, przeznaczenie czy lokalizacja. Wielu z nich nie można zmienić, ale istnieją również takie, na które można mieć wpływ i tym samym podwyższyć wartość mieszkania. O czym warto pamiętać?
1. Mieszkanie z profesjonalnego projektu
Zatrudnienie projektanta wnętrz czy też zdecydowanie się na opcję wykończenia mieszkania „pod klucz” pozwala na podwyższenie jego wartości. Efektownie zaplanowane i wykończone mieszkanie będzie kosztowało więcej, niż to zrealizowane własnym sumptem, co – jak wiadomo – nie zawsze daje oczekiwane rezultaty.
2. Wyremontuj mieszkanie
W sytuacji, gdy niedługo chcesz zdecydować się na sprzedaż mieszkania, pomyśl o jego wyremontowaniu. Nie musi być to generalny remont – wystarczy taki, który sprawi, że lokal będzie wyglądał bardziej estetycznie – pomalowanie ścian, wymiana podłóg czy też pomalowanie drzwi, gdy nie wyglądają zbyt dobrze, może bardzo pomóc.

3. Skorzystaj z usług home staging
Home staging cieszy się u nas coraz większym powodzeniem. To usługa, która przywędrowała do nas z USA i polega na takim przygotowaniu domu do sprzedaży, aby uzyskać za nie większą cenę. W ramach home staging można zarówno zrealizować drobne remonty czy kupić nowe meble, jak również wykonać kosmetyczne zmiany, na przykład sprzątanie, usunięcie prywatnych przedmiotów czy zmianę aranżacji lub szybką metamorfozę mieszkania.
Zatem jeżeli interesują cię mieszkania nowe w Warszawie, pamiętaj o tym, że ich kupno to inwestycja. Gdy planujesz sprzedaż, nie zapominaj o tym jak ważna jest wartość mieszkania nie tyko pod kątem jego lokalizacji czy roku realizacji, ale również samego wnętrza. Decyzję taką podejmujemy wizualnie, dlatego też mieszkanie, które będzie atrakcyjne i schludne, szybciej znajdzie kupujących i pozwoli na uzyskanie wyższej ceny.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej