Strona główna Aktualności Ile kalorii tracisz podczas odkurzania?

Ile kalorii tracisz podczas odkurzania?

przez admin

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak wiele kalorii można spalić wykonując podstawowe czynności domowe? Połącz przyjemne z pożytecznym.

Wchodzenie po schodach

Najwięcej rezultatów przynosi wchodzenie po schodach. W ciągu godziny takiej aktywności spalić możesz ponad 1000 kalorii. To bardzo dużo. Podobne rezultaty otrzymasz wykonując bardzo ciężkie prace w ogrodzie, na przykład kopanie.

Prasowanie czy mycie okien?

Rzadko można spotkać prawdziwych entuzjastów prasowania czy mycia naczyń. A przecież te niezbyt lubiane obowiązki pomagają nam pozbyć się około 150 kcal. Mycie okien czy trzepanie dywanów – aż o 100 kcal więcej. Najwięcej satysfakcji w pozbywaniu się zbędnych kalorii przynieść może mycie i szorowanie podłóg. W ciągu godziny to prawie 500 kcal. Sprzątanie i ścieranie kurzu przyniesie także niemałe efekty. Jeśli poświęcisz odrobinę czasu na wysprzątanie łazienki oraz pokoju, stracisz około 500 kcal. 


Kalorie spalone w kuchni

Jeśli lubisz gotować i większość czasu spędzasz w kuchni, każdej godziny pozbywasz się około 150 kcal. Jeśli wcześniej zatroszczysz się także o zakupy, dodatkowo stracisz aż 300 kcal.

Z dobrą książką

Okazuje się, że nawet siedząc wygodnie w fotelu z dobrą książką tracimy odrobinę kalorii. Mimo, iż jest to tylko 25 kcal w ciągu godziny, głośne czytanie da już sześciokrotnie większe efekty. 

Jeśli lubisz szycie…

Jeśli lubisz bawić się modą, szyjesz, przerabiasz swoje stare sukienki, z pewnością dużo czasu spędzasz przy maszynie do szycia. Twoje hobby pozwoli nie tylko zachwycić nową oryginalną kreacją, ale także pozbyć się aż kilkuset kalorii. Co ciekawe, robienie na drutach da już zdecydowanie mniej spektakularne efekty. 

W pracy…

Już w drodze do pracy, prowadząc jak co dzień samochód spalisz dodatkowe kalorie. 
Najwięcej energii, a zatem i niechcianych kalorii tracisz jednak w trakcie codziennej pracy biurowej – przez całe 8 godzin, Godzinne układanie dokumentów to już 200 kcal. Natomiast cięższa fizycznie praca na przykład ekspedientki to już 300 kcal mniej w każdej godzinie. 

…i po godzinach

Najmilej jest chyba mieć świadomość tego, że relaksując się i bawiąc tracimy także niepotrzebne kilogramy. Takie możliwości daje na przykład taniec. Już godzina tańca sprawi, że będziesz lżejsza o 500 kcal. Niestety sam śpiew nie jest już tak skuteczny. W porównaniu do tańca – to tylko 122 kcal. 


Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej