Strona główna Aktualności Dlaczego kasza jaglana jest zdrowa?

Dlaczego kasza jaglana jest zdrowa?

przez admin
Kasze wracają do łask – odkrywamy na nowo ich zalety, smak, sposoby przyrządzania i podawania. Skąd ten renesans popularności kasz, w szczególności kaszy jaglanej do niedawna niemal całkowicie zapomnianej? Jest co najmniej kilka powodów – poznajcie je.

Kasza jaglana na zdrowie
Kasza jaglana pasuje do współczesnego stylu życia – jesteśmy zabiegane, zestresowane i zmęczone, a nasze organizmy zakwaszone. Odtrutką na ten stan rzeczy może być kasza jaglana, dlatego, że odkwasza organizm (ma zasadowe PH). W kaszy jaglanej znajduje się krzemionka, której właściwości sprzyjają dobrej kondycji włosów oraz skóry. Wzmacnia kości (chroni przed osteoporozą) oraz układ krążenia.
Kasza jaglana oczyszcza organizm z nadmiaru śluzu, dlatego jej spożywanie jest polecane w trakcie przeziębień.
kasza jaglana jak gotować
Jak gotować kasze jaglaną?
Kasze jaglaną gotujemy w proporcji 1 szklanka kaszy i 2,5 szklanki wody. Czas gotowania to 15-20 minut. Jeśli chcemy pozbyć się nielubianej przez niektórych goryczki to kaszę przed gotowaniem można uprażyć na patelni. Przed gotowaniem należy też kilkukrotnie opłukać kaszę.
Kaszę gotujemy zawsze na małym ogniu pod przykryciem lub z lekko odsuniętą pokrywką. Pod koniec gotowanie można lekko posolić wodę – czekamy aż kasza wchłonie całą wodę. Jeśli nie chcemy, aby kasza była sucha można przed podaniem dodać do niej trochę masła klarowanego. Można ja podawać z mięsem i sosem lub w wersji jarskiej z gotowanymi warzywami lub (na słodko) orzechami i suszonymi owocami.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej