Strona główna Aktualności Mikser planetarny w kuchni – czy warto go mieć?

Mikser planetarny w kuchni – czy warto go mieć?

przez admin

Lubisz piec ciasta? W takim przypadku na pewno wiesz, że bez odpowiedniego sprzętu może zabierać to naprawdę dużo czasu. Ubijanie białek na sztywną pianę, ucieranie ciast czy wyrabianie ich na chleb z odpowiednim sprzętem jest jeszcze łatwiejsze. Gdy szukasz takiego kuchennego pomocnika, w takim przypadku warty uwagi będzie mikser planetarny. Czym jest takie urządzenie i co może dla ciebie zrobić?

 
Znane od niemalże 100 lat
Pierwsze miksery planetarne został zaprojektowane w Stanach Zjednoczonych na początku lat dwudziestych ubiegłego wieku. Niedługo potem, sprzęt zadebiutował na rynku. Miksery były wzorowane na maszynach przemysłowych o podobnej konstrukcji. Niestety szybko, straciły na popularności, albowiem niedługo po nich, do sklepów trafiły mniejsze miksery ręczne. Nikt jednak nie zapomniał o mikserach planetarnych – w ostatnim czasie znów przeżywają one swój renesans.
Jak to działa?
Podobnie jak innego rodzaju miksery kuchenne, także modele planetarne przeznaczone są do ubijania, ucierania, rozrabiania i mieszania produktów spożywczych. W przeciwieństwie do modeli ręcznych są to urządzenia stacjonarne, które nie mają poruszającej się miski, ale specjalny pojemnik, czyli dzieżę, który na czas pracy miksera, jest przytwierdzony do jego podstawy. Za pracę odpowiadają różnego rodzaju mieszadła i nakładki, które przemieszczają się w nieruchomym pojemniku i dodatkowo obracają się wokół własnej osi.
Taka konstrukcja mikserów planetarnych powoduje, że urządzenia te są znacznie lepsze w obrabianiu produktów niż w trakcie użycia mikserów ręcznych. Dodatkowo, są one wygodniejsze w użyciu – nie ma potrzeby trzymania miksera przez cały czas, ponieważ wykonuje on pracę automatycznie zgodnie ze wskazanym programem.
Gdzie kupić mikser planetarny?
Jeżeli chcesz zakupić tani mikser planetarny, nie powinieneś mieć z tym większych problemów. Urządzenia tego rodzaju bez problemu znajdziesz w asortymencie wielu producentów. Ceny rozpoczynają się już od około 250-300 złotych za modele stacjonarne. W sprzedaży dostępne są także miksery „2 w 1” – miksery ręczne, które można zamienić w planetarne po montażu na specjalnej konstrukcji.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej