Strona główna Aktualności Najczęstsze błędy przy pielęgnacji paznokci

Najczęstsze błędy przy pielęgnacji paznokci

przez admin
Marzysz o pięknych i długich paznokciach, ale wciąż borykasz się z przebarwieniami i kruchą płytką? Być może popełniasz jeden z powszechnie spotykanych błędów dotyczących pielęgnacji paznokci. Sprawdź, co możesz zrobić, by szybko i skutecznie poprawić ich kondycję i móc pochwalić się zdrowymi, lśniącymi paznokciami.
Ostrożnie z piłowaniem!
Nieprawidłowe korzystanie z pilniczka do paznokci to prawdziwy problem, a do tego bardzo powszechny – z braku czasu bądź z braku wiedzy sięgamy często po słabej jakości metalowe pilniki, a do tego używamy ich w niewłaściwy sposób. Niestety, to prosta droga do rozdwajających się i kruchych paznokci. Zwłaszcza długie paznokcie są bardzo delikatne i wymagają szczególnej ostrożności podczas nadawania im pożądanego kształtu. Czy to oznacza, że mamy całkiem zrezygnować z pilniczka? Nic podobnego! Wystarczy wybrać wysokiej jakości pilniczki wykonane ze stosunkowo miękkich materiałów, a przede wszystkim – używać ich w bardzo delikatny sposób i niezbyt często. Jeśli lubimy wygodę i innowacyjne rozwiązania, na rynku znajdziemy wiele ciekawych produktów, jak np. elektroniczny system do pielęgnacji paznokci Scholl Velvet Smooth: posiada on trzy wymienne nakładki, pozwalające na proste i bezpieczne spiłowywanie, wygładzanie oraz polerowanie paznokci.
 
Nie zapominajmy o regeneracji
Kolejnym często popełnianym przez nas błędem jest nadmierne eksploatowanie naszych paznokci, bez zapewnienia im możliwości regeneracji. Wiele kobiet codziennie ma pomalowane paznokcie – często decydujemy się na intensywne kolory bądź kładziemy kilka warstw lakieru. Jeśli nie zapewnimy paznokciom odpowiedniej ochrony, w takiej sytuacji mogą szybko stać się przebarwione, miękkie i słabe. Dlatego po dokładnym oczyszczeniu ich z lakieru powinnyśmy nakładać na nie specjalną odżywkę bądź bazę ochronną, a dopiero potem nowy kolorowy lakier. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych przebarwień, wzmocnimy i nawilżymy płytkę. Co jakiś czas warto zastosować maskę na paznokcie, a także olejek – niektóre z nich możemy nakładać na pomalowane paznokcie, inne tylko po zmyciu koloru. To dobry sposób na przyspieszenie regeneracji, odżywienie i dostarczenie płytce niezbędnych witamin oraz minerałów.
 
Nie lekceważ higieny i uszkodzeń mechanicznych!
Regularny manicure i modny kolor paznokci w niczym nam nie pomogą, jeśli nie zadbamy o to, co najważniejsze – czyli o higienę i bezpieczeństwo. Często pamiętamy o pielęgnacji, a zapominamy o ochronie przed takimi chorobami jak grzybica. Jednym z powszechnych błędów jest pożyczanie sobie nawzajem przyrządów do pielęgnacji paznokci, a to przecież prosta droga do zarażenia się grzybicą. Pielęgnacja paznokci to nie tylko ich malowanie i równe obcinanie. To przede wszystkim dbanie o ich zdrowie oraz odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Pamiętajmy, że tylko zdrowe i mocne paznokcie prezentować się będą pięknie.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej