Strona główna Aktualności Pralnia od kuchni

Pralnia od kuchni

przez admin

Oddając swoje rzeczy do pralni klient często nie zdaje  sobie sprawy z tego, jaką drogę  przechodzą, zanim znów trafią do jego rąk czyste, świeże, pachnące i eleganckie. W punkcie przyjęć nie widać  tego, jak wygląda pralnia „od kuchni” oraz jakie urządzenia pracują, aby w pełni spełnić potrzeby klienta. Od przyjęcia brudnej garderoby  do oddania jej czystej dzieli długa droga.

Oddając swoje rzeczy do pralni klient często nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką drogę przechodzą ,zanim znów trafią do jego rąk czyste, świeże, pachnące i eleganckie. W punkcie przyjęć nie widać tego, jak wygląda pralnia „od kuchni” oraz jakie urządzenia pracują, aby w pełni spełnić potrzeby klienta. Od przyjęcia brudnej garderoby do oddania jej czystej dzieli długa droga.
No więc od początku…
Gdy już oddamy swoją garderobę do czyszczenia, na początku swojej drogi jest ona oznakowana specjalnymi rozpuszczalniko i wodoodpornymi taśmami. Następnie segregowana pod kątem rodzaju materiału oraz rodzaju prania jakie zostanie zastosowane.
Zanim włożymy garderobę do agregatu lub pralnicy, musimy pamiętać o tym, iż niekiedy potrzebuje ona wstępnego detaszu odpowiednimi środkami, urządzeniami i akcesoriami. Detasz przeprowadzamy na specjalnych stołach detaszerskich, które posiadają wiele pomocnych funkcji takich jak np. odciąg, wyciąg, pistolety z wodą, parą lub odpowiednim środkiem.
Po detaszu wybieramy rodzaj prania. Możemy zastosować pranie chemiczne w agregacie chemicznym, do którego użyjemy rozpuszczalnika oraz odpowiednie wspomagacze i odplamiacze, bądż pranie wodne w pralnico-wirówce lub pralnicy, do której użyjemy proszku lub żelu do prania, wspomagaczy, odplamiaczy, środków zmiękczających, apretujących i wykończeniowych. W tej obcji garderoba przechodzi jeszcze fazę suszenia w suszarkach bębnowych.
Ale to nie koniec…
Po wyjęciu garderoby z maszyny następuje jeszcze proces wykończeniowy. Do tego procesu pomocne są takie urządzenia jak:
  • Manekin prasowalniczy, który dzięki swoim funkcjom szybko i idealnie wysuszy i wyprasuje garderobę

 

  • Stół do prasowania, który wyposażony jest w żelazko elektryczno-parowe, nadmuch, odsysanie, ramię pomocnicze, system naciągu, wytwornicę pary. Te wszystkie opcje pozwolą na nadanie garderobie estetycznej formy.
Wykończenie to również użycie środków które nadadzą odzieży przyjemny zapach, usztywnią ją, nabłyszczą spowodują ,że nie będą się elektryzowały.
 
Ale to już koniec…
Po zakończeniu procesu prania oraz prasowania każda sztuka odzieży wieszana jest na wieszaku. Spodnie, koszule i marynarki na specjalnej podkładce, spódncie zapięte specjalnymi spinkami, krawaty na specjalnych wieszakach, w specjalnych workach foliowych.
Indywidualnie zapakowane w folię przy pomocy specjalnej pakowarki trafiają na wieszak i czekają na swojego właściciela.
Ale profesjonalna, nowoczesna pralnia to nie tylko pranie i prasowanie odzieży. To również czyszczenie dywanów, pranie i farbowanie skór oraz magiel.
Ale to w następnym artykule…
Serwis maszyn pralniczych
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej