Strona główna Aktualności Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

przez admin

Zniszczone, przesuszone i trudne do ułożenia włosy, to problem wielu kobiet. Jeśli jesteś jedną z nich, wiesz zapewne, że nawet odpowiednia pielęgnacja nie zawsze przynosi pożądane efekty. Dlaczego? Powodem najczęściej jest zniszczona struktura włosa, której odbudowa może zająć sporo czasu. W takiej sytuacji, warto pomyśleć o zabiegu przynoszącym natychmiastowe efekty – keratynowym prostowaniu włosów.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ułożenie włosów sprawia Ci taką trudność, problem tkwi prawdopodobnie w strukturze Twoich włosów. Zniszczone kosmyki mają tendencje do kręcenia się i puszenia, co może być irytujące. Często konieczne jest więc korzystanie ze specjalnych kosmetyków do stylizacji, które pomagają w ujarzmieniu włosów. Zabieg z użyciem keratyny sprawi, że Twoje włosy zostaną nie tylko wyprostowane, ale również odżywione i zregenerowane, a efekt utrzyma się od kilku do nawet kilkunastu tygodni.
Zabieg, który znany jest również jako brazylijskie prostowanie włosów, polega na odpowiedniej aplikacji preparatu keratynowego. Odbywa się to przy pomocy ceramicznego żelazka fryzjerskiego, rozgrzewanego do temperatury 230 stopni Celsjusza. Zadaniem fryzjera jest „wprasowanie” preparatu we włosy; następnie koniecznie należy odczekać minimum 30 minut, dzięki czemu keratyna zostanie wchłonięta. Ostatnim elementem zabiegu jest wysuszenie włosów.
Sekrety keratynowego prostowania włosów
Dlaczego efekt tak pozornie prostego zabiegu może utrzymywać się tak długo? Odpowiedzi należy szukać w kilku czynnikach. Pierwszym z nich jest sposób wchłaniania preparatu przez włosy; w przypadku zabiegu z użyciem keratyny, łuski włosa otwierają się pod wpływem ciepła pochodzącego z żelazka; dzięki temu włos może zostać zregenerowany i odżywiony całkowicie od środka, co znacznie zwiększa skuteczność zabiegu. Większość kosmetyków ma za zadanie jedynie poprawić efekt wizualny, a nie zapobiec przyczynie złej kondycji włosa, dlatego też okres ich działania jest zdecydowanie krótszy.
Drugą przyczyną skuteczności zabiegu keratynowego prostowania włosów jest skład preparatu. Obecnie większość marek bazuje na składnikach naturalnych i organicznych, a także bio-aktywnych; zrezygnowano z niebezpiecznego aldehydu mrówkowego i innych żrących substancji chemicznych, które zamiast odżywiać, jeszcze bardziej niszczyły włosy.
Domowe zabiegi keratynowe

Keratynowe prostowanie włosów najlepiej wykonać w salonie fryzjerskim (np. https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/keratynowe-prostowanie-w-osow_a11443/1), gdzie zabieg zostanie przeprowadzony przez profesjonalnego fryzjera. Jeśli jednak jesteś miłośniczką domowych kuracji, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – program zabiegów na bazie keratyny możesz wykonać również we wnętrzu własnego mieszkania. Wystarczy, że skorzystasz  z jednej z wielu ofert przygotowywanych przez marki fryzjerskie. Dobrym przykładem może być zestaw proponowany przez Jean Louis David, który obejmuje łącznie cztery zabiegi keratynowe trwające jedynie ok. 20 minut. Dzięki temu jesteś w stanie oszczędzić czas poświęcony na ewentualny dojazd do studia fryzjerskiego i w dodatku skrócić okres oczekiwania na rezultat końcowy. Zestaw zawiera szampon oczyszczający, dwie maski – regenerującą i nawilżającą, a także termoaktywną odżywkę. Efekt zabiegu utrzymuje się oczywiście znacznie krócej niż w przypadku salonu fryzjerskiego, a sam zestaw służy raczej podtrzymywaniu osiągniętego już efektu, jednak zakup zestawu pozwoli na ocenienie działania keratyny. Tym samym, zdobędziesz pewność, czy chcesz skorzystać z profesjonalnego zabiegu – zapobiegnie to ewentualnym rozczarowaniom. Oczywiście warto podkreślić, że efekt keratynowego prostowania włosów w salonie jest znacznie intensywniejszy!

Czego należy unikać?
Po wykonaniu zabiegu nie myj włosów 2-3 dni; pomoże to w utrwaleniu się efektów terapii keratynowej; unikaj także związywania włosów. W późniejszym okresie zwróć uwagę również na skład używanych przez Ciebie kosmetyków – odstaw szampony z dodatkiem soli, silikonowe maski oraz wszelkie produkty na bazie alkoholu. Przez 2 tygodnie po wykonaniu zabiegu nie farbuj włosów.
Warto wiedzieć
Jeśli jesteś zdecydowana na keratynowe prostowanie włosów, powinnaś wiedzieć jeszcze kilka rzeczy. Po pierwsze, nie podcinaj końcówek przed wykonaniem zabiegu, lecz już po nim, dzięki będziesz miała pewność, że są równe. Nie przejmuj się również, jeśli rozjaśniałaś włosy lub poddawałaś się zabiegowi trwałej ondulacji – już po upływie dwóch tygodni możesz wykonać prostowanie z użyciem keratyny.
Co zyskasz po wykonaniu zabiegu?
Pewnie domyślasz się już, że keratynowe prostowanie włosów kryje w sobie wiele zalet. Zapoznaj się z najważniejszymi efektami zabiegu i zadecyduj, czy chcesz sprawdzić jak na zabieg zareagują Twoje włosy.
Natychmiastowa poprawa wyglądu włosów. To jedna z najczęściej wymienianych zalet prostowania włosów z użyciem keratyny. Po pierwsze, możesz pożegnać się z kręcącymi się i puszącymi kosmykami – objętość Twoich włosów ulega znacznemu zmniejszeniu (w niektórych przypadkach jest to nawet połowa pierwotnej objętości). Po drugie, będziesz w stanie zauważyć, że włosy stały się bardziej miękkie, przyjemne w dotyku i lśniące – to kolejny aspekt efektu wizualnego. Najoczywistszą konsekwencją zabiegu jest wyprostowanie włosów.
Odżywienie i regeneracja. Efekty wizualne nie mogą przysłaniać roli, jaką odgrywa zaaplikowany aparat w regeneracji i odżywieniu włosów. Nawet jeśli użyjesz najlepszych kosmetyków, które jednocześnie nie zagłębiają się w strukturę włosa, problem będzie powracał. To właśnie dlatego tak ważne jest, żebyś zrozumiała, że zdrowie Twoich włosów przekłada się na ich wygląd.
Długo utrzymujący się efekt. Na pewno odetchniesz z ulgą, gdy uświadomisz sobie, że już nie musisz codziennie prostować włosów lub stosować całej masy kosmetyków do stylizacji, a czesanie nie przyprawia Cię o łzy bólu. Efekt zabiegu utrzymuje się w niektórych wypadkach nawet do czterech miesięcy (tak jest w przypadku wspominanej już marki Jean Louis David, jeśli zdecydujesz się na zabieg w salonie), co niewątpliwie zaoszczędzi mnóstwo Twojego czasu.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej