Strona główna Aktualności Gdzie udać się na zabieg wszczepienia implantów?

Gdzie udać się na zabieg wszczepienia implantów?

przez admin

Implanty to sztuczne korzenie, wykonane z tytanu, które wszczepia się w kość pacjenta. Zastępują one wtedy naturalny, utracony korzeń. Zabieg może być wykonany bezpośrednio po utracie zęba lub nawet kilka lat później. Wszczepianie implantów teoretycznie nie jest trudnym zabiegiem, jednak nie wszyscy dentyści potrafią mu podołać. Gdzie więc najlepiej wybrać się na taki zabieg?


Miejsce zabiegu
W Polsce nieliczna grupa stomatologów specjalizuje się w implantologii. Jest to ok. 6 % wszystkich dentystów. Co więcej, według polskiego prawa nie trzeba uzyskać żadnego, specjalnego certyfikatu, aby móc działać w implantologii. Stomatolodzy nie mają nakazu wykonania dodatkowych kursów lub szkoleń. Muszą jedynie ukończyć studia, a później znaleźć dla siebie pacjentów. A to sprawia, że coraz częściej niedoświadczeni stomatolodzy oferują swoim klientom zabieg wszczepienia implantów. Niestety, tak naprawdę nie mają dokładnej wiedzy teoretycznej i praktycznej o kompleksowym zaopatrzeniu implantoprotetycznym. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać się na zabieg do renomowanej kliniki stomatologicznej, która może pochwalić się sporym doświadczeniem. Dodatkowym atutem zawsze jest posiadanie aparatury do optymalizacji diagnostyki oraz przeprowadzenia całej procedury. Stomatolodzy z takich klinik bardzo często sami, na własną rękę kończą odpłatne kursy lub szkolenia dotyczące implantologii. Wystarczy wtedy zajrzeć do gabinetu takiego lekarza. Na pewno znajdzie się tam wiele certyfikatów oraz dyplomów. A wtedy można spokojnie zaufać takiemu lekarzowi.
Specjalistyczny gabinet = lepsza diagnostyka
Aby wszczepić implanty zębów, należy na początku sprawdzić warunki danego pacjenta. Bardzo ważna jest tutaj szczegółowa diagnoza, którą wykonuje się w renomowanych klinikach. Doświadczony stomatolog najpierw przeprowadza z pacjentem długi wywiad, aby móc stwierdzić, czy nadaje się on do zabiegu. Co więcej, renomowane gabinety są po prostu lepiej wyposażone, dzięki czemu mogą dokładniej zdiagnozować wszelkie choroby, zmiany bądź nieregularności pacjenta. Lekarz może wtedy wydłużyć czas gojenia implantów lub zmienić rodzaj zabiegu. Kluczowym elementem jest tutaj zdjęcie RTG. Profesjonalne gabinety mają nowoczesne, cyfrowe RTG, dzięki którym można wykonać całkowite zdjęcia panoramiczne. Niestety, małe gabinety nie mogą sobie pozwolić na zakup tak drogiego sprzętu. A przez to ich rodzaj zabiegów nie jest idealnie dostosowywany do potrzeb i stanu danego pacjenta.
Na implantach nie warto oszczędzać
Ceny zabiegu wszczepienia implantów znacząco się od siebie różnią. Oczywiście ma to bezpośredni wpływ na jakość danych implantów. W mniejszych gabinetach najczęściej wykorzystuje się tańsze materiały, które nie mają żadnych dokumentów potwierdzających ich jakość oraz bezpieczeństwo. Takie implanty dentystyczne są najczęściej wykonane z tańszych tworzyw, takich jak metal – w roli łącznika i ceramiczna korona. Niestety, niska cena łączy się tutaj z niską jakością. Dlatego w renomowanych gabinetach korzysta się wyłącznie z łączników z tytanu lub cyrkonu. Korona najczęściej wykonywana jest z cyrkonu , który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz przenikalnością świetlną. Dodatkowo, wygląda bardzo estetycznie i nie wyróżnia się na tle naturalnych, stałych zębów. Jeśli więc chodzi o tak poważny zabieg, jakim jest wszczepianie implantów, warto wykonać go w profesjonalnym, dobrze wyposażonym i renomowanym gabinecie. To wtedy można mieć pewność, że wszystko przebiegnie w sposób bezpieczny i prawidłowy. Dodatkowo, materiały używane w takich gabinetach są wysoko jakościowe, a także estetyczne. Dzięki temu wszczepione implanty z powodzeniem zastępują naturalne, stałe zęby.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej