Strona główna Aktualności Moda sportowa dla pań

Moda sportowa dla pań

przez admin

Trendy w modzie damskie i męskiej zmieniają się w dynamiczny sposób. To, co było modne jeszcze kilka miesięcy temu, dziś jest już passe. Trudno jest przewidzieć, co będzie na topie w kolejnym sezonie. Takim samym prawom podlega sportowa moda damska. Co jest modne obecnie na salach fitness i w siłowniach, a co było w modzie 100 lat temu?

Obcisłe kostiumy nieprzyzwoite
Sportsmenki w roku 1910 nie chodziły w obcisłych body i getrach eksponujących wdzięki. Taki strój uznano by najpewniej za wielce niestosowny, albo nieprzyzwoity. Miłośniczki fitnessu musiały zadowolić się niekoniecznie wygodnym strojem, składającym się z białej koszuli z rękawem ¾, spódnicy za kolano i wiązanych, wysokich butów na obcasie. Ćwiczenia w takim kostiumie były utrudnione, a niektóre ruchy niemożliwe do wykonania. Bluzy damskie przypominały wtedy swetry i koszule – eleganckie, szykowne, a nie bluzy damskie z kapturem, które dziś chętnie noszą aktywne kobiety zmierzając na siłownię czy biegając w parku.
Po 10 latach niewiele uległo zmianie jeśli chodzi o stroje do ćwiczeń dla pań. Nadal kobiety musiały nosić buty na obcasie, choć był on nieco niższy. W miejsce spódnic i białych koszul pojawiły się sukienki, które choć trochę dawały komfortu w trakcie rozciągania się i ćwiczenia. Nikt jednak nie rozpoznałby w nich typowych strojów sportowych. W zasadzie, panie ćwiczyły w strojach codziennych, które niczym nie różniły się od tego, co było stosowne na sali treningowej.
Rewolucja w 1930 roku
Pierwsze oznaki zmian w damskiej modzie sportowej pochodzą z 1930 roku, kiedy to rozwinął się taniec i akrobatyka synchroniczna. Wtedy panie na dobre porzuciły sukienki i spódnice jako stroje sportowe i odważnie założyły krótkie szorty, odsłaniające nogi. Z kolei w latach 50-tych ubiegłego stulecia panie do kręcenia popularnym hula-hop nosiły koszulki na ramiączkach i krótkie spodenki. Na zimno zakładano bluzy damskie rozpinane.
Moda sportowa obecnie
W latach 80-tych ćwiczono w kolorowych getrach, body z lycry oraz w sportowych opaskach. Po dekadzie kobiety nosiły już bardziej męskie sporty, jako że też weszły szturmem do typowo męskich dyscyplin takich jak boks czy kick boxing. Nosiły luźne spodenki i bluzy damskie z nadrukiem.
W dzisiejszych czasach ogromną uwagę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego kobiety. Kolorowe magazyny lansują sylwetkę kobiety szczupłej, wysportowanej, która dba o siebie, o zdrową dietę i ćwiczenia. Ćwiczymy w wygodnych strojach, często bezszwowych, które nie powodują żadnych urazów skóry. Idealnym uzupełnieniem strojów sportowych dla pań będą bluzy damskie na zoio.pl. Przydadzą się one również podczas biegania na świeżym powietrzu jesienią i wiosną, kiedy pogoda niekoniecznie dopisuje.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej