Strona główna Aktualności Wczesnojesienne zabiegi z wykorzystaniem lasera

Wczesnojesienne zabiegi z wykorzystaniem lasera

przez admin

Koniec lata i początek jesieni to idealny moment, by odwiedzić klinikę medycyny estetycznej i zaplanować serię zabiegów laserowych. Dzięki nim nie tylko usuniemy zbędne owłosienie, ale także zadbamy o jędrność i zdrowy wygląd naszej twarzy oraz całego ciała.

Depilacja laserowa

Najczęściej wykonywanym zabiegiem laserowym jest depilacja. Usuwanie zbędnego owłosienia z wykorzystaniem technologii laserowej to metoda, która obecnie jest wybierana nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wysokiej skuteczności i trwałości wykonywanego zabiegu.

Pierwsze zabiegi laserowe wykonywano już na początku lat 60. XX wieku, jednak dopiero na początku XXI wieku nastąpił dynamiczny rozwój technologii. Obecnie na rynku kosmetycznym dostępnych jest niewiele urządzeń, które skutecznie usuwają zbędne owłosienie. Najbardziej nowoczesnym i najskuteczniejszym laserem wykorzystywanym dodepilacji jest laser diodowy PALOMAR VECTUS wyposażony w specjalny czytnik poziomu melaniny aktywnej – Skintel, który dostosowuje parametry zabiegu do fototypuskóry Pacjenta i rodzaju włosów. Depilacja laserowa jest nie tylko najbardziej efektywną, ale także najszybszą metodą usuwania zbędnego owłosienia.


Peeling laserowy

Zabiegiem szczególnie polecanym w okresie jesienno-zimowym jest peeling laserowy.
Jest on nowoczesną alternatywą dla peelingów chemicznych (z wykorzystaniem kwasów) i
mechanicznych (mikrodermabrazji). Zabieg wyraźnie poprawia gęstość i jędrność skóry
oraz działa odmładzająco. Peeling laserowy pomaga zmniejszać widoczność zmarszczek i
usuwać blizny potrądzikowe. Jest szczególnie polecany osobom, których skóra została
uszkodzona przez działanie promieni słonecznych, a także tym Pacjentom, którzy zmagają się z powiększonymi porami i przebarwieniami skóry. Podczas zabiegu wiązka lasera powoduje mikrouszkodzenia skóry, dzięki którym następuje mobilizacja do szybszej regeneracji.

W efekcie następuje dynamiczna produkcja elastyny i kolagenu,odpowiedzialnych za gęstość i jędrność skóry. Podczas konsultacji specjalista dobiera odpowiedni dla Pacjenta zabieg. W przypadku drobnych niedoskonałości zwykle poleca delikatny peeling. W bardziej złożonych przypadkach – głęboki resurfacing. Zabieg powoduje lekki obrzęk i zaczerwienienie skóry, które mogą utrzymywać się nawet 3-4 dni od wykonania peelingu. Po około 7 dniach następuje złuszczenie skóry i jej powrót do normalnego wyglądu. Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów. Ich liczbę każdorazowo ustala specjalista.

Leczenie grzybicy paznokci

Przykrą pamiątką po wakacyjnych wizytach na otwartych kąpieliskach i basenach może być grzybica paznokci. To schorzenie także można wyleczyć z pomocą technologii laserowej. Zabieg polega na naświetleniu wiązką lasera płytki paznokcia i tkanek okalających. W leczeniu grzybicy paznokci wykorzystuje się nowoczesny laser Nd:YAG Fotona SPECTRO SP i DUALIS SP. Schemat terapeutyczny zakłada wykonanie 4 zabiegów w odstępach 7-dniowych, a następnie, w celu ugruntowania efektu wykonywania1 zabiegu na miesiąc przez okres 3 miesięcy.


Jak przygotować się do zabiegów laserowych?

Każdy zabieg z zakresu laseroterapii powinien zostać poprzedzony konsultacją z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Istotnym jest, by nie opalać się co najmniej 4 tygodnie przed i po zabiegu. W przypadku zabiegów depilacji laserowej, nie należy depilować włosów za pomocą wosku, czy pęsety. – mówi dr Agnieszka Drożniak, specjalista z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. Dla uzyskania najlepszych efektów tego zabiegu zaleca się zgolić włosy na dzień przed zabiegiem i odpowiednio nawilżyć skórę. Zaleca się także, by zrobić miesięczną przerwę w stosowaniu kremów z retinolem, balsamów i kremów brązujących. – dodaje.

Decydując się na laseroterapię warto pamiętać, że zabiegi wykonuje się w seriach, których
liczba i częstotliwość wykonania uzależnione są od indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Efekty zabiegów laserowych często widoczne są po upływie kilku miesięcy. Warto jednak
uzbroić się w cierpliwość.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej