Strona główna Aktualności Studia – najlepszy czas na dziecko

Studia – najlepszy czas na dziecko

przez admin

Coraz więcej Polaków odkłada macierzyństwo na później: po zakończeniu edukacji oraz zdobyciu określonego szczebla zawodowego. Zazwyczaj trwa to kilka lat, a my przyzwyczajamy się do obecnego stylu życia i w konsekwencji odwlekamy decyzję o rodzicielstwie. Tymczasem lekarze ostrzegają – tej decyzji nie można przeciągać w nieskończoność, ponieważ nasz organizm w tym właśnie okresie jest najlepiej do tego przygotowany. Studia to najlepszy czas, w którym mamy najwięcej wolnego czasu i energii.

Organizm kobiety pod względem biologicznym najlepiej przygotowany jest do ciąży i porodu między 20 a 25 rokiem życia. Potem kobieca płodność powoli spada. Kiedy decydujemy się na dziecko po trzydziestce, musimy być przygotowani, iż na drodze do upragnionego celu mogą pojawić się spore trudności.  Musimy być przygotowani na to, że mogą pojawić się problemy i czas oczekiwania na dziecko może wydłużyć się o kilka lat.
W przypadku kobiet, jedną z najczęściej wskazywanych przyczyn niepłodności jest wiek. Im kobieta jest starsza, tym szanse na to, by zajść w ciążę maleją. Jak podkreślają lekarze – w przypadku kobiet między 35 a 40 rokiem życia – ponad 30 proc. jest niepłodnych, a powyżej 40 roku niepłodność dotyka już blisko 80 proc. kobiet.
Podobnie jest z mężczyznami, wszyscy żyjemy w podobnym środowisku i tak samo jesteśmy narażeni na obciążenia cywilizacyjne. Dużo pracy, złe odżywianie, mało snu oraz wysiłku fizycznego – to wszystko powoduje, że nasze organizmy nie są przygotowane na wysiłek, jakim jest staranie się o potomstwo.
– Czas studiów jest najlepszym okresem na planowanie rodziny. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni są wtedy zazwyczaj w doskonałej formie psychiczno-fizycznej, a co najważniejsze – dysponują dużą ilością wolnego czasu.  Warto być świadomym tego, że nasze życie nie powinno ulec zmianie od dnia poczęcia dziecka, ale na długo przed nim. Należy rozsądnie zaplanować swój czas pracy ( nie przesilać organizmu) a także formy relaksu – wyjaśnia Piotr Rowicki, przedstawiciel marki dr Bocian.
Mężczyźni, aby zachować jakość i odpowiednią ilość swojego nasienia na wysokim poziomie, muszą pamiętać o kilku kwestiach. Jak pokazują badania,  panowie w wieku 25-40 lat mają zdecydowanie gorsze nasienie, niż ich starsze pokolenie. – Cywilizacyjne powody męskiej niepłodności to przede wszystkim nadmierny stres, siedzący tryb pracy, zły sposób odżywiania, brak ruchu, nadmiar alkoholu, a przede wszystkim przegrzanie jąder, spowodowane używaniem w samochodach podgrzewanych foteli, kładzeniem na kolanach rozgrzanych laptopów lub noszeniem obcisłych spodni czy bokserek – W coraz większym zakresie „skutki uboczne” cywilizacji dotykają mężczyzn, u których pogarsza się jakość spermy. Od kilku lat wyniki jakości nasienia są szokujące, a normy dzisiaj stosowane, kilkanaście lat temu były uznawane za patologię – tłumaczy Piotr Rowicki, przedstawiciel marki dr Bocian.
Decyzja o zajściu w ciąże przechodzi jakby na kolejny plan i nikogo już nie dziwi, że dzisiejsi trzydziestolatkowie jeszcze jej nie podjęli. Dlatego im wcześniej zaczniemy o tym myśleć – już podczas studiów – tym większa szansa na powodzenie.
Ważne jest również odpowiednie przygotowanie organizmu, pozytywne myślenie, eliminowane stresu oraz zażywanie kompleksowej suplementacji, która wzmocni kondycję i poprawi wyniki nasienia u mężczyzn, a u kobiet odpowiednio przygotuje ciało do zapłodnienia. Obecnie, najlepszym rozwiązaniem jest zestaw koncepcyjny dla par dr Bocian, który zwiększa szansę na poczęcie dziecka.
Więcej informacji tutaj: www.drbocian.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej