Strona główna Aktualności Organizacja wesela krok po kroku

Organizacja wesela krok po kroku

przez admin
Ślub to ogromne przedsięwzięcie, którego zwieńczeniem jest przyjęcie weselne. Najważniejsze jest dobre zorganizowanie i zaplanowanie wielu działań. Cała weselna organizacja powinna zacząć się przynajmniej 12 miesięcy przed uroczystością. Jest to czas, w którym na pewno zdążysz wszystko zorganizować. Trzymaj się wcześniej ustalonego planu, a wszystko przebiegnie po Twojej myśli.
10 kroków do udanego wesela
1. Poznajcie Waszych rodziców – dobrze byłoby gdyby dwie strony brały udział w całej organizacji, poza tym, dziwnie wyglądałoby ich pierwsze spotkanie na Waszym weselu. Zadbajcie o to, żeby złapali wspólnie dobry kontakt, to ważne aby uniknąć wielu konfliktów po drodze. Aktywność rodziców w całej organizacji jest bardzo ważna, w końcu to oni mogą być głównymi sponsorami całej imprezy, a co za tym idzie, ich zdanie powinno być dla Was ważne.
2. Ustalenie terminów – niezależnie czy bierzecie ślub kościelny czy tylko cywilny, ustalenie terminów powinno być Waszym priorytetem. 12 miesięcy przed ceremonią powinno udać się Wam znaleźć termin w kościele, który zgra się z wolnym terminem w sali czy restauracji gdzie odbędzie się wesele.  
3. Budżet – jeśli za Wasz ślub płacić będą rodzice, koniecznie ustalcie z nimi na początku budżet jaki macie do dyspozycji. Bez takich ustaleń możecie się bardzo rozczarować, że Wasi rodzice nie chcą, lub nie mają możliwości spełnić Waszych wszystkich zachcianek.
4. Rezerwacja zespołu i kamerzysty – jeśli znacie już termin i macie określony budżet, możecie powoli organizować resztę ważnych rzeczy. Wesele nie obejdzie się bez kamerzysty, fotografa, a przede wszystkim bez zespołu lub DJ-a. Rozeznajcie się kto w okolicy jest najlepszym kamerzystą i z jakiego zespołu najbardziej zadowoleni byli Wasi znajomi.
5. Nauki przedmałżeńskie – w różnych parafiach bywa różnie, ale 6 miesięcy przed ślubem to zazwyczaj dobry czas aby podjąć się nauk przedmałżeńskich. Jeśli bierzecie ślub kościelny, to na pewno Was to nie ominie, czym szybciej się za to weźmiecie, tym więcej czasu będziecie mieli na załatwianie innych rzeczy, w ostatniej chwili.
6. Wybór obrączek – w żadnym wypadku nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. Na wykonanie obrączek zazwyczaj trzeba czekać 2-3 miesiące. A ich wybór na rynku jest tak ogromny, że sami na pewno nie wybierzecie tych wymarzonych, po jednej wizycie w salonie jubilerskim.
7. Zakup sukienki i garnituru – sześć miesięcy przed ceremonią jest najlepszym czasem na rozglądanie się za sukienką ślubną i garniturem. W większości salonów proces szycia trwa przynajmniej 3 miesiące. Ale lepiej dodać sobie bezpieczną granicę, na wypadek dodatkowych nieprzewidzianych poprawek. Z garniturem zazwyczaj jest łatwiej, jednak lepiej mieć garnitur w szafie i bezpiecznie oczekiwać tego szczególnego dnia.
8. Lista gości i zaproszenia – chociaż zaproszenia wysyła się na dwa miesiące przed ślubem, warto wcześniej stworzyć listę gości i wybrać zaproszenia, które wypisane mogą czekać na wysłanie.
9. Ustalenie menu i dekoracji – na mniej więcej dwa miesiące przed ślubem menu powinno być już ustalone. W tym czasie powinna zostać ustalona dekoracja sali, kościoła i samochodu.
10. Próbna fryzura i makijaż – ślub be zwątpienia jest najważniejszym dniem w życiu, dlatego wcześniejsze zaplanowanie fryzury i makijażu jest bardzo ważne. Koniecznie umów się z fryzjerką i kosmetyczką na próbną fryzurę i makijaż.
Powyżej znajduje się cała lista rzeczy najważniejszych, o których koniecznie musisz pamiętać przed ślubem. Wielu usługodawców weselnych znajdziesz w serwisie WnetWesele.pl – od fotografów, przez kamerzystów, osoby, które wynajmą restaurację, salę weselną lub przygotują meny. Do tego dochodzi jeszcze wiele drobniejszych spraw, które na pewno same o sobie przypomną. Najważniejsze to trzymać się planu, a cała reszta sama się ułoży, tak żeby ten dzień był najcudowniejszy w Twoim życiu.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej