Strona główna Aktualności Własny basen i co dalej?

Własny basen i co dalej?

przez admin
Kąpiel we własnym basenie, to marzenie wielu osób. Na szczęście od kilku lat można je zrealizować bez większych nakładów finansowych. Wystarczy tylko kawałek własnego ogrodu, by w upalne dni móc cieszyć się kąpielami w chłodnej wodzie.
Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego basenu. Ich popularność jest od lat tak duża, że ceny stały się naprawdę bardzo przystępne. Basen całkiem sporych rozmiarów można już kupić za kilkaset złotych. Jednak sam basen, to nie wszystko. Podpowiemy, jaki wybrać i jak o niego dbać, by móc się cieszyć kąpielami przez wiele sezonów.

Basenowe vademecum
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów basenów, dzięki czemu bez większych problemów można wybrać taki, który będzie najlepiej spełniał potrzeby rodziny.
Wciąż najczęściej spotykane są maleńkie baseniki dmuchane. Są idealne dla małych dzieci, ponieważ bardzo szybko nagrzewa się w nich woda i można je ustawić dosłownie kilkadziesiąt minut przed kąpielą. A gdy tylko aura się popsuje, wystarczy spuścić powietrze i schować. Baseny rozporowe oraz stelażowe ustawia się praktycznie na cały sezon. Wynika to przede wszystkim z większym nakładem pracy przy ich montażu, ale powodem jest także koszt napełnienia takiego zbiornika. Zbyt częsta wymiana wody nie wchodzi w grę. Baseny rozporowe i stelażowe mają całkiem spore rozmiary i w tych większym można nie tylko pływać, ale także nurkować. Jednocześnie może się nich zmieścić co najmniej kilka osób.
Jak czyścić basen
Woda stojąca w zbiorniku wodnym wcześniej, czy później ulega bardzo mocnemu zanieczyszczeniu. W utrzymaniu czystości przed wpadającymi liśćmi, czy kurzem bardzo pomagają pokrywy basenowe. Można je bez większych problemów kupić w większości centrów ogrodniczych. Taka osłona, to także bardzo ważny element bezpieczeństwa, ponieważ chroni dzieci przed przypadkowym wpadnięciem do wody.
„Decydując się na basen większych rozmiarów trzeba do niego dokupić drabinkę, która pomoże wejść i wyjść z wody szczególnie dzieciom. Co prawda w niektórych modelach jest ona dołączana do zestawy, ale nie jest to regułą. Lepiej więc przed zakupem sprawdzić, co się znajduje na wyposażeniu. – radzą na stronie http://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html
Niezbędnym elementem w każdym większym basenie jest pompa filtrująca, która bardzo pomaga utrzymać wodę w czystości. W większych basenach konieczne jest zastosowanie silnych pomp, które będą w stanie oczyścić wodę. Najpopularniejsze są pompy z wkładem piaskowym lub papierowym. Ważne jest, by w ciągu dnia pompa była uruchamiana choć na kilka godzin inaczej nie będzie w stanie dobrze oczyścić wody.
Przydatne są także akcesoria do czyszczenia basenów, dzięki którym łatwiej jest zebrać z powierzchni wody wszelkie zabrudzenia. Oczyszczanie ułatwia także montaż skimmera, czyli specjalnego koszyczka, w którym zbierają się powierzchniowe zanieczyszczenia. W większych basenach oczyszczanie mechaniczne będzie jednak niewystarczające. Niezbędne będzie chemiczne oczyszczanie wody, choćby za pomocą chloru. Pomocne będą także tabletki ułatwiające utrzymania właściwego pH.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej