Strona główna Aktualności Osocze bogatopłytkowe dla urody i zdrowia

Osocze bogatopłytkowe dla urody i zdrowia

przez admin
O osoczu bogatopłytkowym czytamy i słyszymy coraz częściej – głownie dlatego, że efekty jego stosowania w medycynie oraz medycynie estetycznej są często spektakularne, a same zabiegi bardzo bezpieczne i mało inwazyjne.
Co to jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe jest uzyskiwane z krwi pacjenta, która jest odwirowywana w specjalnym urządzeniu – w uzyskanym osoczu znajduje się duża liczba płytek krwi, które są silnym stymulatorem procesów regeneracyjnych.
Osocze bogatopłytkowe powstaje w wyniku oddzielenia czerwonych krwinek (erytrocytów) i białych krwinek (leukocytów) od osocza. Osocze bogatopłytkowe jest więc swojego rodzaju koncentratem czynników, które wspomagają odnowę tkanek – dzieje się tak za sprawą tzw. czynników wzrostu, które intensyfikują podziały komórkowe oraz tworzenie nowych białek. Te procesy są szczególnie istotne dla starzejącego się lub uszkodzonego organizmu.
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej 
Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym rekomendowane jest w przypadku:
  • dużej wiotkości skóry
  • zmarszczek
  • blizn potrądzikowych lub innego pochodzenia
  • rozstępów
Efekty stosowania osocza bogatopłytkowego obejmują wygładzenie zmarszczek oraz ujednolicenie koloru cery, poprawę elastyczności i napięcia skóry (zwiększona produkcja białek) oraz zmniejszenie widoczności blizn.
Osocze bogatopłytkowe w ortopedii
Osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte w chorą tkankę pobudza odnowę uszkodzonych ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki lub kości. Zabieg, często dla większej precyzji przeprowadzany pod kontrolą aparatu USG, polega na wstrzyknięciu w chorą okolicę osocza bogatopłytkowego, uzyskanego wcześniej od pacjenta. Zabieg jest krótki i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Do zalet tej metody należy, oprócz małej inwazyjności, to, że zmniejsza się ilość leków niezbędnych w dalszym leczeniu, co jest istotne dla osób cierpiących na kilka schorzeń.
Grażyna Kowalik

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej