Strona główna Aktualności Ubierz swój dom w idealną elewację

Ubierz swój dom w idealną elewację

przez admin
Każdy właściciel domu pragnie, by jego cztery kąty przykuwały uwagę przechodniów. Ogromny wpływ na wygląd budynku ma zawsze elewacja. Estetyczna i dobrze dopasowana potrafi zdziałać cuda i całkowicie odmienić wygląd domu. Na rynku znajdziemy wiele materiałów elewacyjnych, zanim jednak dokonamy wyboru zapoznajmy się z wadami i zaletami każdego z nich.
Wczesna decyzja do podjęcia
Decyzję o doborze odpowiedniej elewacji warto podjąć już we wstępnych fazach budowy. Z wyborem nie powinniśmy mieć większego problemu, bowiem producenci przygotowali dla nas spory wachlarz możliwości. Zanim jednak postawimy na dane rozwiązanie poznajmy jego możliwości.
  • Kamień naturalny – to najbardziej wytrzymałe rozwiązanie dostępne na rynku. Największą popularnością cieszy się oczywiście granit i sjenit. Możemy jednak spotkać elewacje wykonane z pewnych odmian wapieni. Niestety elewacja z kamienia naturalnego jest stosunkowo droga, dlatego ten materiał nie należy do najpopularniejszych. Elewację z kamienia przyklejamy specjalnymi klejami do ściany. Możemy też przytwierdzać płyty za pomocą metalowego stelaża.
  • Drewno – to bardzo popularny materiał elewacyjny. Naturalne drewno nigdy nie wychodzi z mody. Najlepsze efekty wizualne dają oczywiście domy wykonane z bali. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by wykonać elewację drewnianą na budynku zbudowanym w innej technologii. Możemy użyć, bowiem drewnianego sidingu lub wykorzystać fragmenty dekoracyjne jak nadproże czy szczyty. Najczęściej na elewację wybieramy takie gatunki jak dąb i modrzew, tańszym rozwiązaniem jest elewacja wykonana ze świerku lub sosny. Niestety drewniane elewacje wymagają regularnej pielęgnacji i impregnacji. Bez względnie należy zabezpieczać drewno przez grzybami, owadami i wilgocią.
  • Drewno polimerowe – jeśli uwielbiamy niepowtarzalny wygląd drewna, a obawiamy się kłopotliwej pielęgnacji możemy postawić na polimer. To nowoczesna technologia, która serwuje deski do złudzenia przypominające naturalne drewno. Elewacja domu wykonana z tego materiału nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Drewno polimerowe jest odporne na szkodniki i wilgoć. Jego konstrukcja umożliwia zdecydowanie łatwiejszy montaż.
  • Panele elewacyjne – niegdyś popularne, obecnie zdecydowanie mniej spotykane. Panele elewacyjne oferowane są w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Ich montaż jest prosty i szybki, a otrzymany efekt zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Dzięki takiej elewacji nasz dom jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i niekorzystny wpływ deszczu, a także wiatru.
  • Cegła licowa i klinkier – ciekawym materiałem do wykończenia elewacji jest ceramika elewacyjna. Budując dom wybieramy zazwyczaj cegłę licówkę lub klinkier. To bardzo efektowne wykończenie, które charakteryzuje się zadowalającą trwałością. Warto podkreślić, że stawiając na ten materiał musimy podjąć decyzję już we wczesnym etapie budowy.
  • Tynki – tego rozwiązania nie trzeba przedstawiać nikomu. Położone cienką warstwą na ścianie tynki zdobią wygląd naszego budynku. Ich plusem jest szeroka gama kolorystyczna i bardzo wysoka trwałość.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej