Strona główna Aktualności Aneks kuchenny czy to dobry pomysł?

Aneks kuchenny czy to dobry pomysł?

przez admin
Aneksy kuchenne kiedyś nieznane, dziś coraz bardziej modne i popularne. Czy warto naszą kuchnię zmienić w aneks i stworzyć jedną otwartą przestrzeń?
Zapewne znalazłoby się tyle samo zwolenników aneksów kuchennych, co przeciwników. Jednak aneksy kuchenne w naszym kraju zawdzięczają swoją popularność zapewne ograniczonej przestrzeni mieszkalnej. Tak popularne i często budowane w minionym stuleciu bloki z wielkiej płyty, w których mieszka duża część naszego społeczeństwa, niestety zazwyczaj mają dość ograniczony metraż mieszkań. Ponieważ bloki te były budowane pod kontem ilości, a nie jakości to zazwyczaj królują tam małe niejednokrotnie ciemne kuchnie. Jedynym rozwiązaniem na powiększenie i rozjaśnienie takiej kuchni jest połączenie jej na przykład z salonem lub otwarcie na korytarz. Jednak funkcjonalność i elegancki wygląd takich aneksów spowodowały, że zaczęto je stosować coraz częściej, nawet w domach i mieszkaniach gdzie miejsca naprawdę nie brakuje. Aneksy kuchenne stały się po prostu modne i popularne.

Mało miejsca to nie problem
Aneks kuchenny to idealna odpowiedź na niewielką ilość miejsca w kuchni, a także świetna alternatywa dla małych mieszkań. Dzięki temu, że połączymy kuchnię z inną przestrzenią na przykład salonem możemy zyskać sporo miejsca, rozjaśnić pomieszczenia i optycznie powiększyć mieszkanie. Otwarte przestrzenie zapewniają mieszkaniu większą przejrzystość i dostęp naturalnego dziennego światła. Dodatkowym atutem takiego otwartego aneksu kuchennego jest to, że możemy kuchnię, salon i jadalnię połączyć w jedno. Przy zamkniętej kuchni na jadalnię nie starczyłoby miejsca, jednak jeśli przedzielimy aneks kuchenny i salon barem lub tak zwaną wyspą możemy stworzyć miejsce do jedzenia posiłków. Jeśli planujemy tego typu miejsce jadalne bez wątpienia przyda nam się tzw. krzesło barowe.

Jakie meble?
Do aneksu kuchennego najlepsze będą meble robione na wymiar. Dzięki temu uda nam się idealnie zagospodarować miejsce i znaleźć najlepsze dla naszej przestrzeni rozwiązania. Zazwyczaj takie aneksy nie są zbyt duże w związku z tym liczy się każdy centymetr. Jeśli mamy ten komfort, że nasza kuchnia jest duża, a aneks kuchenny tworzymy ponieważ zwyczajnie taki układ nam się podoba, możemy skusić się na meble gotowe, produkowane seryjnie. Idealnym rozwiązaniem będzie zestaw mebli na jedną ścianę. Wielu producentów ma teraz w swojej ofercie takie zestawy mebli kuchennych. Dodatkowo przy dużej ilości miejsca możemy pokusić się o połączenie kuchni, salonu i jadalni. Z tym, że w tym przypadku możemy pozwolić sobie na duży, elegancki stół i ładne krzesła. Takie zestawienie salonu, jadalni i kuchni w jedną wielką, otwartą przestrzeń jest obecnie bardzo modne i stosowane w wielu nowo wybudowanych domach.
Dobierz sprzęt
W przypadku małych aneksów kuchennych pamiętajmy o odpowiednim doborze sprzętu AGD. Nie może on być za duży, najlepiej wybierać te mniejsze gabarytami. Na szczęście obecnie producenci sprzętu, proponują nam urządzenia o różnych wielkościach.  
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej