Strona główna Aktualności Manicure crackle, czyli graffiti na paznokciach

Manicure crackle, czyli graffiti na paznokciach

przez admin
Jeśli jesteś odważna, lubisz eksperymentować lub po prostu znudziłaś się grzecznymi paznokciami, manicure z efektem crackle jest idealny dla ciebie! To trend, który zdobywa coraz więcej zwolenniczek, szczególnie tych, które lubią niegrzeczny styl.

Mało jest rzeczy, które bardziej obrzydzają kobietę niż odpryskujący i obłażący lakier do paznokci. Nawet najdrobniejszy odprysk często powoduje panikę i zniknięcie w toalecie, celem naprawienia szkody. Tymczasem światowe trendy w modzie „paznokciowej” pokazują, że efekt pękającego lakieru może być jak najbardziej modny! Oczywiście jeśli będzie on w pełni kontrolowany.

Manicure typu crackle przypomina graffiti lub znaną w designie wnętrz technikę decoupage. Chodzi o wyjątkowy efekt pęknięć, który nadaje powierzchniom interesującego wyglądu. Na paznokciach wygląda to naprawdę ciekawie! Wystarczy dysponować dwoma lakierami. Pierwszy to lakier bazowy, o mocnym, wyrazistym kolorze, który pokryje płytkę paznokcia praktycznie za pierwszym razem. Drugi to specjalistyczny lakier pękający, w kolorze najlepiej kontrastującym do bazowego. To właśnie ten lakier jest kluczowy –  gdy schnie, jego objętość zmniejsza się, ponieważ zawiera mnóstwo substancji lotnych, które w tym procesie po prostu parują. W efekcie na paznokciu powstaje nieregularna siatka pęknięć, za każdym razem inna, co powoduje, że każdy manicure jest wyjątkowy. A jeśli dysponujesz kilkoma lakierami obu rodzajów, możesz szaleć do woli, oczywiście w granicach rozsądku: do pracy z takimi paznokciami lepiej nie iść.

Wykonanie manicure’u crackle jest bardzo proste. Na początek trzeba przygotować płytkę paznokcia w taki sam sposób, jak do zwykłego malowania. Należy paznokcie obciąć, opiłować i odtłuścić. Następnie malujemy je kolorem podstawowym i czekamy aż wyschnie. To bardzo ważna faza – lakier musi być całkowicie suchy, inaczej efekt będzie mizerny. Gdy już jest twardy, nakładamy na niego lakier craclle i czekamy chwilę, aż powstające pęknięcia zastygną. Nie nakładajmy zbyt dużo lakieru, im cieńsza warstwa crackle tym więcej pęknięć. Dla utrwalenia efektu na sam koniec nakładamy lakier bezbarwny. Bez niego manicure szybko zejdzie, a poza tym będzie matowy i mało ciekawy. I to wszystko!

Jeśli masz wyobraźnię, możesz eksperymentować z kolorami i kształtami. Można na przykład pomalować paznokcie obu dłoni innymi kolorami albo nałożyć lakier crackle tylko na część paznokcia. Jest mnóstwo możliwości.

Manicure crackle jest też świetnym sposobem, gdy nałożony wcześniej lakier zacznie pękać. Zamiast nużącego zmywania lub nakładania kolejnej warstwy tego samego lakieru, wystarczy szybko pokryć istniejącą już warstwę lakierem crackle i manicure gotowy.

Lakiery cracle są bez problemu dostępne w sprzedaży. Oferują je niemal wszystkie marki specjalizujące się w kosmetyce kolorowej, zarówno te tańsze, jak i te z najwyższej półki. 

Agnieszka Rachwał

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej