Strona główna Aktualności 3 małoinwazyjne zabiegi dla skóry

3 małoinwazyjne zabiegi dla skóry

przez admin
Dbając o stan skóry warto sięgnąć po zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej – zabiegi, które są mało inwazyjne, ale skuteczne. Poznajcie 3 popularne zabiegi „wycelowane” w różne problemy skórne.
Krioplastyka – zimno w akcji
Wraz z wiekiem skóra traci jędrność – doświadczamy tego szczególnie w strategicznych okolicach szyji, twarzy, ramion oraz brzucha. Przeciwdziałać temu może właśnie krioplastyka, czyli terapia zimnem, która poprawi mikrokrążenie w skórze.
Zabieg polega na przyłożeniu głowicy chłodzącej do określonego miejsca – chłodzenie może być bardzo mocne (aż do -15 stopni) ale nie powoduje dyskomfortu. Dzięki zabiegowi skóra jest bradziej podatna na działanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach.
Luminoterapia – terapia światłem
Światło LED (Light Emitting Diode) jest jednym z największych odkryć nowoczesnej kosmetologii. Emitowane światło składa się zwykle z kilu rodzajów świateł (czerwonego, niebieskiego, zielonego i żółtego), które przenikają do różnych warstaw skóry (jest to uzależnione od długości fal). Luminoterapię stosuje się do:
  • leczenia trądziku: młodzieńczego oraz różowatego (światło niebieskie)
  • redukcji blizn i łagodzenia podrażnień różnego pochodzenia (światło żółte)
  • redukcji przebarwień (światło zielone)
  • ogólnego odmłodzenia skóry
Mezoterapia igłowa
Zabieg polega na pokryciu wybranej partii ciała mikronakłuciami, przez które wprowadza się substancje odżywcze pod skórę, a które są dobierane do indywidualnych potrzeb . Mikronakłucia są ledwo widoczne i znikają następnego dnia po zabiegu. Przed zabiegiem zwykle jest stosowane znieczulenie w formie kremu.
Efekty mezoterapii igłowej są szybkie i obejmują zauważalnie lepszy wygląd skóry, wyrównanie kolorytu oraz poprawę sprężystości skóry – najlepsze efekty uzyskiwane są po serii zabiegów.
Mezoterapia nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, dla osób chorujących na cukrzycę oraz alergikom. Zabieg jest odradzany w czasie gdy mamy na skórze stany zapalne lub opryszczkę.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej