Strona główna Aktualności Jak rozmawiać z mężczyzną?

Jak rozmawiać z mężczyzną?

przez admin

Komunikacja damsko – męska jest wielką tajemnicą! Nie da się do końca zrozumieć zachowania kobiety i mężczyzny. Obie płcie są wyjątkowe, niepowtarzalne i jedyne – różnią się fizycznie i psychicznie. Stanowią tym samym swoje dopełnienie! Nie mogą bez siebie żyć, kochają się mocno i namiętnie, ale nie zawsze od razu dogadują. 

Kobieca i męska rozmowa

Kobieta myśli i działa pod wpływem emocji i zgodnie z intuicją. Jest wrażliwą i uczuciową istotą, dlatego nie jest jej obca empatia. Od innych, a zwłaszcza od swojego mężczyzny, oczekuje zrozumienia jej naturalnych potrzeb, bezwzględnego wsparcia i wysłuchania, co ma do powiedzenia. Poza tym inaczej odbiera otaczający świat i przekazuje informacje werbalnie i niewerbalnie. Odmienna interpretacja świata i uczuć sprawia, że myśli i czuje inaczej.

Kobiety mówią więcej, ponieważ chcą nawiązać i utrzymać intymną więź i relację z drugą osobą. Lubią się innym zwierzać i opowiadać, co się u niej dzieje – są gadatliwe i otwarte na innych oraz zatroskane. Pragną podczas rozmowy stworzyć atmosferę bliskości i intymności. Od partnera wymagają, żeby je wysłuchał i był aktywny podczas rozmowy. Uwielbiają być słuchane i są wspaniałymi słuchaczami – słuchają aktywnie!

jak rozmawiać z kobietą


Natomiast mężczyźni kierują się w życiu rozumem, a ich głos jest głośny i zdecydowany. Nie potrzebują ciągłego okazywania uczuć i zdecydowanie mniej mówią. Są bardziej skryci oraz zamknięci w sobie. Ich komunikaty są krótkie, konkretne i stanowcze – nie lubią i nie potrafią długo się nad czymś rozwodzić. Chcą wywierać na innych wpływ i zdobywać pozycję – są przywódcami!

Skuteczny dialog damsko – męski


Z kobietą nie zawsze można łatwo się dogadać, ponieważ myśli i czuje zupełnie co innego niż jej mężczyzna. Jeśli chcesz się z nią porozumieć, pamiętaj o 4 zasadach:

1. słuchaj 
– nawet jeśli cały czas gada ciągle o tym samym albo o czymś, co Cię nie interesuje, wysłuchaj ją. Każda kobieta chce się czasem wygadać i wyżalić. Ona tego potrzebuje! To jedna z jej naturalnych i najważniejszych potrzeb. W związku wymaga od swojego partnera umiejętności słuchania. Samo wysłuchanie to jednak za mało, by zaspokoić jej podstawowe potrzeby komunikacyjne. Słuchaj jej aktywnie, czyli bierz udział w konwersacji – rozmawiaj z nią! Wyrażasz tym samym zainteresowanie jej życiem i problemami 

2. okazuj zrozumienie – gdy kobieta opowiada Ci o życiu i problemach, nie bądź wobec tego obojętny. Staraj się zrozumieć i okazuj empatię! Czasem potrzebuje i chce, żebyś tylko ją wysłuchał. Innym razem czeka na zrozumienie, wsparcie i pomoc.

3. pokaż bliskość – gdy słuchasz o jej troskach i problemach albo o tym, co się jej udało, okazuj uczucia. Płacz albo ciesz się razem z nią! Nigdy nie pozostawiaj jej słów bez reakcji! Dla każdej kobiety uczucia są niezwykle ważne, dlatego pamiętaj, by też je okazywać. Dzięki okazywaniu emocji pokazujesz, że kobieta nie jest Ci obojętna i zależy Ci na tym, żeby szczerze z Tobą rozmawiała. 

4. zbuduj bezpieczeństwo –
 oprócz bliskości ważne jest także poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Tylko wtedy kobieta powie Ci o wszystkim, co ją zasmuca, trapi albo co ją cieszy. Rozmowa między kobietą i mężczyzną, która przebiega w atmosferze zaufania i szczerości ma sens! Patrz jej w oczy – to najlepszy znak, że słowa i zachowanie są szczere, a zamiary uczciwe.

Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej