Strona główna Aktualności Barwne soczewki – odmień swoje spojrzenie!

Barwne soczewki – odmień swoje spojrzenie!

przez admin
Zastanawiasz się w jaki sposób nadać głębię spojrzeniu? Marzysz o intensywnym, atrakcyjnym kolorze oczu? Dzisiejsza nowoczesna technologia soczewek kontaktowych pozwala stworzyć takie produkty, które w nieskomplikowany sposób pomogą odmienić Twój dotychczasowy wizerunek.

Jak to się zaczęło?

Początek istnienia soczewki kontaktowej, czyli obecnie najwygodniejszej formy korygacji wad wzroku, sięga jeszcze XVIII wieku. Pomysł jej powstania zawdzięczamy Thomasowi Youngowi – angielskiemu fizykowi i lekarzowi, który własną wadę wzroku korygował z pomocą metalowej tuby napełnionej wodą i zakończoną soczewką. Historia materiału zwanego soczewką jest dosyć długa – począwszy od tych niedoskonałych, szklanych poprzez te bardziej bezpieczne dla oka, wykonane ze szkła organicznego, aż po rewolucyjny hydrożel – cudowne odkrycie lat 60-tych. I tak, postępy w nauce pozwalają dzisiaj na zastosowanie soczewek nie tylko w celach korygacji wad wzroku, ale również w sytuacjach zupełnie nie związanych ze zdrowiem, dla osiągnięcia czysto kosmetycznego efektu. Z pomocą ogólnodostępnych soczewek kolorowych możemy nie tylko zmienić barwę tęczówki, ale także dokonać zmiany jej kształtu.

Niebieskie czy zielone?

Do naszej dyspozycji producenci soczewek kolorowych oddają kilka ich typów. Delikatnie zabarwione służą jedynie podkreśleniu naturalnego koloru tęczówki, lekkiej zmianie jej odcienia. Z kolei te bardziej odważne, pozwalają drastycznie zmienić wizerunek poprzez nadanie tęczówce nietypowej barwy. Dzięki nim niebieskooka blondynka w przeciągu chwili stanie się posiadaczką pięknych brązowych oczu, tak rzadko spotykanych przecież w połączeniu z jasną karnacją. Co więcej, osoby obdarzone ciemnymi oczyma bez obaw przeistoczą się w jasnookich, dzięki w pełni kryjącym właściwościom soczewek.  

Odrobina ekstrawagancji

I wreszcie coś dla szalonych! Szokujące soczewki, często ręcznie malowane pozwalają  uzyskać oszałamiające efekty. Jeśli marzysz o tęczówce w kształcie kwiatka bądź gwiazdy, wystarczy, że założysz odpowiednie soczewki. Efekty cat eyes, vampire czy zombie, tak często pożądane w scenach filmów, sztuk teatru, w teledyskach czy na koncertach rockowych są dzisiaj niezwykle proste do osiągnięcia właśnie dzięki kolorowym soczewkom. Jednym z największych fanów niebanalnych typów soczewek jest Marilyn Manson, wokalista wciąż eksperymentujący z ich ekscentrycznymi kilkudziesięcioma wariantami.

Justyna Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej