Strona główna Aktualności Nie odmawiaj pomocy – pozwól zwierzętom przetrwać

Nie odmawiaj pomocy – pozwól zwierzętom przetrwać

przez admin
Żyjąc w ciągłym biegu, goniąc za pieniędzmi, wspinając się po szczeblach kariery, nie zawsze pamiętamy o pomaganiu. O ile zdarza nam się dostrzec wokół siebie potrzebujących ludzi, nie widzimy natomiast zwierząt, które nie są w stanie upomnieć się o swój los. Los, który bardzo często jest efektem nieprzemyślanych działań człowieka.
Rzadko kiedy zastanawiamy się nad konsekwencjami postępu cywilizacyjnego. Podziwiamy piękne osiedla mieszkaniowe, cieszymy się jazdą szybkimi autostradami i ekspresów kami. Ale nie przychodzi nam do głowy, że mogły powstać w miejscu zarezerwowanym do tej pory dla zwierząt. Gatunków, które na skutek działań industrializacyjnych chylą się ku upadkowi – ku wymarciu.

Ratuj zwierzęta przed wyginięciem – wspomóc OPP
 Jeśli masz w sobie choć odrobinę współczucia, czujesz się odpowiedzialna za działania innych ludzi, ratuj zwierzęta przed wyginięciem. Nie pozwól, by z polskiej mapy zniknęły ostatnie rysie nizinne, wilki czy niedźwiedzie. Przyczyń się do tego, by bałtyckie ssaki miały dogodne warunki bytowania.
Owszem, samodzielnie nie jesteś w stanie wiele zdziałać. Możesz jednak wspomóc organizacje pożytku publicznego, których misją jest ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt.
Darczyńcą możesz zostać w prosty sposób. Wystarczy, że wykonasz rozliczenie PIT i przekażesz 1% podatku. Nawet najmniejsza kwota będzie dla wybranej fundacji na wagę złota. Przeznaczona na realizację celów statutowych, wesprze szlachetny cel.
ryś ochrona
Pobierz program i wypełnij PIT wygodnie
Jeśli chcesz wypełnić deklarację podatkową szybko i wygodnie, wystarczy wejść na stronę internetową dowolnej organizacji pożytku publicznego, np. WWF. Jest to fundacja działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego, ratując m.in. zagrożone gatunki zwierząt. Stamtąd możesz pobrać program PIT zupełnie bezpłatnie. Dzięki niemu wykonasz rozliczenie PIT, zmniejszając ryzyko jakichkolwiek błędów obliczeniowych – wszystkie dane rachunkowe pojawiają się automatycznie.
Pobierając program PIT na komputer, wykonujesz standardowe roczne zeznanie podatkowe, a jednocześnie możesz wesprzeć fundację. Chociaż do przekazania 1% podatku trzeba znać numer KRS, z programem PIT wypełnisz go automatycznie. Nie trzeba więc szukać i sprawdzać, czy danej fundacji należy się od ciebie 1%.

Pomoc, która nic nie kosztuje
Wykonując rozliczenie PIT, stajesz się darczyńcą. Nie ponosisz przy tym żadnych dodatkowych kosztów. 1% stanowi bowiem część podatku należnego fiskusowi. Udzielając wsparcia finansowego organizacji pożytku publicznego, jesteś współczesnym Robin Hoodem. Zabierasz bogatym i przekazujesz potrzebującym, nie wydając na to ani jednej dodatkowej złotówki.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej