Strona główna Aktualności Depilacja kremem – kiedy się na nią zdecydować?

Depilacja kremem – kiedy się na nią zdecydować?

przez admin
Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą specjalnego kremu to sposób często wybierany przez kobiety. Doceniamy fakt, że ta metoda depilacji jest bardzo prosta, szybka i bezbolesna. Kiedy sprawdzi się najlepiej i na co zwrócić uwagę, by była w pełni bezpieczna?
Zacznijmy od kremu do depilacji. Działa dzięki dość silnym środkom chemicznym, które rozpuszczają będącą głównym budulcem włosów keratynę. W ten sposób możemy usunąć nawet bardzo krótkie włoski, a czas utrzymywania się takiego efektu to mniej więcej tydzień. Co ważne, włoski odrastają nieco słabsze, a do tego minimalizujemy ryzyko ich wrastania, co stanowi częsty problem np. w przypadku zwykłego golenia maszynką. Krem działa dość szybko, dlatego często sięgamy po niego, mając niezbyt dużo czasu lub po prostu nie chcąc go tracić na długo trwające zabiegi. Ogromną zaletą jest prostota użycia oraz to, że nie powoduje bólu – dlatego bez problemu możemy stosować taki krem także na okolice bikini.
depilacja kremem
Gładkie i wypielęgnowane
Warto zwrócić uwagę na fakt, że wiele tego rodzaju produktów stanowi połączenie kosmetyków do depilacji z kosmetykami pielęgnacyjnymi. Sięgajmy zwłaszcza po te zawierające substancje łagodzące, ale też olejki eteryczne czy ekstrakty roślinne, zapewniające dodatkową pielęgnację i nawilżenie, a także przyjemny zapach (np. krem do depilacji np. Veet Suprem ‘Essence). W ten sposób zabieg depilacji staje się jednocześnie luksusową przyjemnością w zaciszu domowym oraz zdrowym rytuałem dla skóry. Pamiętajmy koniecznie o wybraniu produktu optymalnie dopasowanego do naszego rodzaju skóry, a także do części ciała, którą zamierzamy depilować. Szczególnej uwagi wymagają np. niezwykle wrażliwe okolice intymne, które są bardzo skłonne do podrażnień.
Zachowaj ostrożność
Kremy do depilacji są w pełni bezpieczne, ale tylko pod warunkiem, że będziemy ich używać w odpowiedni sposób. Musimy bezwzględnie stosować się do wskazówek producenta zamieszczonych na opakowaniu. Jeżeli planujemy skorzystać z kremu po raz pierwszy, warto najpierw przeprowadzić test uczuleniowy – posmarujmy nim mały fragment skóry i pozostawmy go na niej na tyle czasu, ile zaleca producent, następnie zmyjmy. Obserwujmy skórę przez następne 48 godzin – jeśli nie pojawi się żadna reakcja alergiczna, możemy spokojnie zastosować produkt. Pamiętajmy o tym, by nigdy nie przekroczyć zalecanego przez producenta czasu trzymania kremu na skórze. Po depilacji zastosujmy odpowiednie kosmetyki łagodzące i nawilżające. Skórę po depilacji należy również delikatnie pielęgnować.
Depilacja kremem to wyjątkowo prosty, szybki i przyjemny sposób pozbywania się zbędnych włosków. Pamiętajmy jednak by przy zabiegach wykonywanych samodzielnie w domu zachować ostrożność oraz przestrzegać zaleceń producenta.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej