Strona główna Aktualności Stawić czoła uzależnieniom

Stawić czoła uzależnieniom

przez admin


Uzależnienie. Ten termin jest skutecznie odpychany przez osoby, które borykają się z wieloma problemami, niejednokrotnie nie potrafiąc ich nie tyle pokonać, co po prostu stawić im czoła. Wiele z takich osób szuka rozwiązania swoich trosk i poprawy własnej sytuacji w używkach, narkotykach, jak i w pewnych specyficznych zachowaniach. Niestety zamiast poprawić własną sytuację powodują, mniej lub bardziej świadomie, jej pogorszenie.

Dziś mamy do czynienia i potrafimy diagnozować wiele rodzajów uzależnień. Najważniejsze jest jednak, abyśmy potrafili je także leczyć. Alkoholizm, narkomania, pracoholizm, lekomania, hazard, a nawet seksoholizm i uzależnienie od masturbacji są problemami, które jako społeczeństwo staramy się skutecznie pokonać lub przynajmniej pomóc tym, którzy na taką pomoc się zdecydują. Dlatego obecność i funkcjonowanie zamkniętych ośrodków leczenia uzależnień jest tak ważne. To właśnie tam wykwalifikowana i doświadczona kadra terapeutyczna pracuje z ludźmi, którzy z tych czy innych powodów stają się ofiarami własnych słabości lub szukają dróg rozwiązania problemów tam, gdzie tak naprawdę wcale ich nie znajdą, bo ich tam po prostu nie ma. Jednym z takich ośrodków oferujących zaawansowane i, co najważniejsze, skuteczne metody leczenia jest prywatny ośrodek leczenia uzależnień Versusmed. Jest to przepięknie położona placówka w bezpośredniej okolicy Krakowa. Więcej o samej ofercie ośrodka można dowiedzieć się ze strony versusmed.com.pl
Na co zatem zwrócić uwagę wybierając nie tylko formę leczenia uzależnienia, ale także ośrodek oferujący taką terapię? W końcu osoba, która jest nią zainteresowana musi otrzymać fachowe leczenie oraz wsparcie w trakcie całego procesu terapii, a poniesiony trud i niejednokrotnie wielki wysiłek emocjonalny musi dać zamierzony efekt.
jak walczyć z uzależnieniem
Po pierwsze: Skuteczność w działaniu personelu danej placówki. 
Ten aspekt jest wręcz głównym miernikiem jakości świadczonych usług. Oczywiście im lepiej wykształcona kadra, tym gwarancja uzyskiwanych wyników leczenia jest większa. Nie chodzi jednak tylko o ilość tytułów poprzedzających nazwisko danego specjalisty. Bardzo ważne jest doświadczenie takiej osoby w pracy z osobami uzależnionymi i jej determinacja w wyprowadzaniu ich na tak zwaną prostą. Dodatkowo fachowy i wykwalifikowany personel to nie tylko terapeuci uzależnień, ale także lekarze ogólni, specjaliści, psychiatrzy i psychoterapeuci. Ośrodek Versusmed może pochwalić się stałą obecnością i współpracą z przedstawicielami powyższych specjalizacji. Oprócz tego ośrodek zapewnia pomoc w leczeniu tzw. osób współuzależnionych, zatem mogą tam liczyć na wsparcie psychoterapeutyczne także osoby spokrewnione z chorym, opiekunowie czy dzieci, które do tej pory były niejednokrotnie pozostawione samym sobie.

Po drugie: Indywidualnie dobrane sesje terapeutyczne. 
Można pokusić się o stwierdzenie, że jest tyle rodzajów uzależnień, ile uzależnionych osób. Choć wydaję się to być daleko posuniętym wnioskiem, wystarczy zdać sobie sobie sprawę, że przecież każdy z 10 przykładowych alkoholików może nadużywać alkoholu w różnych ilościach, z różną częstotliwością, a co najważniejsze dla terapii, z różnych powodów. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku uzależnienia od narkotyków, używek czy hazardu. Z każdym z pacjentów należy pracować indywidualnie, choć główna część terapii może przebiegać w grupie. Jednak to poznanie danej osoby i jej problemów pozwala na szybszą diagnozę i skuteczniejsze leczenie. Ośrodek Versusmed, korzystając z bogatego doświadczenia swojej kadry w pracy z osobami cierpiącymi z powodu uzależnień oferuje wiele form terapii. Jako ośrodek zamknięty, gwarantuje ciągłą opiekę nad osobami przebywającymi na leczeniu oraz zaangażowanie swoich pracowników w rozwiązywanie wszelkich problemów osób tam przebywających. Placówki prywatne, w tym właśnie Versusmed, charakteryzują się wysokimi standardami zarówno w kontekście przygotowania merytorycznego swojej kadry do wykonywania tej, jakże wymagającej pracy, ale także dysponują dostępem do najnowocześniejszych form terapii i leczenia, a infrastruktura wewnętrzna jak i zewnętrzna sprzyjają terapii i jej skuteczności.
Po trzecie: specjalistyczna diagnoza i dobór formy i długości leczenia. 
Odpowiednia diagnoza stopnia uzależnienia i jego powodów jest kluczem do dobrania właściwej terapii. Ośrodek Versusmed jako placówka zamknięta oferuje stosunkowo krótkie turnusy i pobyty dla osób uzależnionych. Okresy od dwóch do sześciu tygodni, w połączeniu z pracą ze specjalistami, dają doskonałe efekty. Pamiętać należy jednak o tym, że po zakończeniu leczenia w placówce należy być w stałym kontakcie z lekarzami i terapeutami, tak aby już nigdy nie ulec niebezpiecznej pokusie. Więcej na temat proponowanych terapii, jak i samych uzależnień można dowiedzieć się ze strony versusmed.com.pl Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby potrzebujące niezwłocznej pomocy w walce ze swoimi słabościami i problemami.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej