Strona główna Aktualności Zabieg kosmetyczny: galwanizacja

Zabieg kosmetyczny: galwanizacja

przez admin
Salon kosmetyczny to najlepsze miejsce, gdzie spełniają się kobiece marzenia o pięknym ciele. Oferowane zabiegi są naturalnymi i niekonwencjalnymi sposobami na podkreślenie i upiększenie urody oraz regenerację skóry. Jednym z nich jest galwanizacja, mająca też zastosowanie lecznicze.
Sekret galwanizacji
Galwanizacja należy do elektrolecznictwa. Zabieg polega na przepływie prądu stałego, czyli galwanicznego przez odcinek ciała między elektrodami bez zmieniania kierunku i natężenia. Elektrody są przykładane do wilgotnej skóry i przesuwane. Zabieg najczęściej wykonuje się w obrębie szyi, głowy, kończyn i tułowia oraz trwa od 5 do 20 minut – czas zależy od części ciała. Najlepsze efekty dają wielokrotne zabiegi: około 10-20 razy. Wyróżniamy galwanizację katodową – ujemną i anodową – dodatnią, podłużną i poprzeczną. Anodowa posiada działanie kojące, przeciwbólowe i przeciwzapalne, a katodowa pobudzające i poprawiające ukrwienie. Anody są stosowane w przypadku: nerwobólu, odmrożenia oraz migreny, zwyrodnień i rwy kulszowej, natomiast katody przed nałożeniem masek kosmetycznych, zaburzeń krążenia lub zaniku mięśni. 
galwanizacja, galwanizacja zabieg, galwanizacje efekty
Przed zabiegiem nie możemy nakładać na skórę kremów. Trzeba też zdjąć metalowe ozdoby, czyli kolczyki, pierścionki i bransoletki. Przeciwwskazania do zabiegu to, np. przerwanie ciągłości skóry, choroby serca i układu krążenia, trądzik, gorączka i stany podgorączkowe, metalowe implanty, stałe aparaty nazębne, ciąża, uczulenie na prąd galwaniczny oraz ropne zapalenie skóry i wypryski. 
Efekty zabiegu
W czasie przepływu prądu rozszerzają się naczynia krwionośne, poprawia krążenie i wzrasta temperatura ciała o 3 °C. Efektem zabiegu jest także lepsze odżywienie tkanek, zwiększenie przemiany materii, usuwanie szkodliwych produktów metabolizmu oraz poprawa sprężystości mięśni, odnowa uszkodzonych nerwów i przyspieszenia gojenia się tkanek miękkich i kości. Prąd stały ma również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. 
Salony odnowy wykorzystują galwanizację do: spłycenia zmarszczek i zredukowania tkanki podskórnej oraz eliminacji rozstępów i cellulitu. Prąd wnika głęboko w skórę oraz stymuluje wytwarzanie kolagenu. Skutek to gładka, elastyczna i jędrna skóra oraz lepsze ukrwienie – lepsze odżywienie i dotlenienie. Z racji tego, że poprawia przemianę materii i kondycję skóry polecana jest także osobom odchudzającym się. 
Zabieg jest wskazany osobom z cerą naczyniową i z pękającymi naczynkami, gdyż wzmacnia je, a dzięki temu skóra staje się promienna i znika zaczerwienienie. 
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej