Strona główna Aktualności Włochy na rowerze – nie tylko dla zawodowców!

Włochy na rowerze – nie tylko dla zawodowców!

przez admin
Kolarstwo we Włoszech to nie tylko jeden z największych wyścigów świata, czyli Giro d’Italia, ale również wiele wspaniałych tras dla amatorów, którym nie zależy na najlepszych wynikach. Dla właścicieli rowerów Włochy to raj – wyjątkowe krajobrazy i doskonałe szlaki rowerowe to gwarancja udanych wakacji w aktywnym stylu.
 
Włochy są obecnie coraz częściej wybieranym kierunkiem wypoczynku przez miłośników sportów. Zimą zapraszają Alpy, a w nich najlepsze ośrodki narciarskie, latem z kolei popularne są wspinaczka górska i trekking. Do dyspozycji jest wiele atrakcji, także tych doskonałych dla całej rodziny. Gdy szuka się niezwykłych tras rowerowych, warto obrać właśnie ten kierunek, a w szczególności Trenino – Trydent, który jest regionem znajdującym się w północnej części kraju.
 
Dlaczego Trydent?
 
Północna część Włoch to rejony alpejskie – to tutaj rozciągają się takie pasma górskie jak Dolomity, Alpy Retyckie, Rieserferner czy Alpy Zillertalskie, które zachwycają swoimi widokami. Wspaniałe jeziora usytuowane pośród majestatycznych zboczy górskich, wyśmienita pogoda, doskonale przygotowana infrastruktura, w tym dostępne trasy i zaplecze noclegowe – to wszystko sprawia, że turystyczne znaczenie Trydentu jest z roku na rok coraz większe.
 
Szlaki rowerowe dla amatorów i zawodowców
 
Dla amatorów aktywnego wypoczynku, którzy wybrali właśnie Trydent, czeka kilkaset kilometrów różnorodnych tras rowerowych wiodących wśród tamtejszych wzgórz. To zarówno proste i nieskomplikowane trasy dla amatorów, w tym dla rodzin z dziećmi, które też chętnie odwiedzają ten region, jak i dla profesjonalistów. Znajdzie się coś dla właścicieli rowerów szosowych oraz rowerów MTB.
 
Dużym powodzeniem cieszą się w szczególności takie szlaki jak Mountain Garda Bike, który ma ponad 200 kilometrów, czy Dolomiti di Brenta Bike z 400 kilometrami tras rowerowych. Na wycieczkę warto przeznaczyć więcej czasu. Odcinki najlepiej podzielić na mniejsze, zadbać o noclegi, aby wyjazd był także okazją do wypoczynku i zwiedzenia zabytków, a nie tylko wytężonego pedałowania na rowerze.
 
Czy warto organizować wypoczynek samodzielnie?
 
Włochy na rowerze dla początkujących mogą być problemem – zorganizowanie całej wyprawy jest czasochłonne i nietrudno o potknięcia. Dlatego lepiej zdecydować się na usługi biur podróży, które skoncentrowane są na turystyce rowerowej i mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę. Gdy wybiera się organizację samodzielną, warto zapoznać się z dostępnymi w internecie ofertami – teraz wiele noclegów można zarezerwować online, a trasę opracować z użyciem odpowiedniego oprogramowania.
 
Podsumowując, wczasy spędzone na rowerze we Włoszech mogą być niezapomnianym czasem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Gdy trasy w Polsce to za mało, warto wybrać zagranicę i zwiedzić niezwykłe zakątki!
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej