Strona główna Aktualności Samochód dla kobiety? Przede wszystkim niezawodny

Samochód dla kobiety? Przede wszystkim niezawodny

przez admin
Kobiety i mężczyźni różnią się pod względem swoich wyborów zakupowych, także wtedy, gdy chodzi o kupno samochodów. Kobiety są w tej kwestii zdecydowanie bardziej krytyczne wobec pojazdów i stawiają przede wszystkim na ich niezawodność.
 
Przeprowadzone przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia badania wskazują, że kobiety doceniają samochody, które są mało awaryjne, rzadko wymagają serwisowania i sprawdzają się w każdej sytuacji. Kobiety o wiele częściej zadają sobie pytanie, jakie samochody się nie psują, dlatego kupują takie samochody, które mogą działać niezawodnie.
 
Nowy czy używany?
Samochody niezawodne to te, które sprawiają najmniej problemów podczas użytkowania. Wybór nowego samochodu to najlepsze rozwiązanie, jednak decyduje się na nie mniejszość kobiet chcących dokonać zakupu. Dlaczego? Głównym problemem jest zbyt wysoki koszt pojazdów prosto z salonu, dlatego jeżeli liczy się przystępna cena, wybór pada głównie na te z drugiej ręki. Jak znaleźć dobre auto używane, które będzie mogło być najbardziej niezawodne?
 
Warto sprawdzić rankingi
Co roku niemieckie instytucje takie jak ADAC, TÜV czy DEKRA publikują swoje raporty awaryjności, z których można dowiedzieć się, jakie samochody sprawiają najmniej problemów swoim użytkownikom. Raporty przygotowywane są na podstawie danych zebranych podczas przeglądów okresowych samochodów, a także z zastosowaniem informacji pochodzących z raportów firm zajmujących się pomocą drogową. Dzięki nim można dowiedzieć się, jakie auta są w danych rocznikach oraz wariantach.
 
Hybrydy na szczycie list niezawodnych samochodów
Warto też wspomnieć, że w rankingach od lat wysokie pozycje zdobywają samochody hybrydowe, w tym model Toyota Prius, która była pierwszym tego rodzaju pojazdem oferowanym w regularnej sprzedaży. Hybrydy, które mają podwójny silnik – elektryczny i benzynowy, są mniej awaryjne, zużywają mało paliwa, a także doskonale sprawdzają się w miejskiej jeździe. Dodatkowo ich ceny regularnie są obniżane, dlatego ich kupno jest coraz bardziej opłacalne, co widać na przykładzie stale rosnących słupków sprzedaży hybryd.
 
Podsumowując, kobiety doceniają w szczególności niezawodne samochody, takie, z którymi przemierzanie dróg nie będzie żadnym problemem. Co ciekawe, mniejszość kobiet wskazało jako najważniejszy czynnik estetykę, dlatego w tym przypadku stereotypy zdecydowanie nie pokrywają się z rzeczywistością. Auto niezawodne, na przykład hybryda, może być idealnym zakupem.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej