Strona główna Aktualności Laser – pogromca rozstępów

Laser – pogromca rozstępów

przez admin
Rozstępy to uszkodzenia skóry. W medycynie charakteryzuje się je jako wrzecionowate pasma, które pojawiają się najczęściej na skórze ud, brzucha czy pośladków. Dzięki zaawansowanemu postępowi technologicznemu można z nimi skutecznie walczyć.

Czy jesteś w grupie ryzyka?
Powszechnie przyjmuje się, że rozstępy dotyczą głównie kobiet, które niedawno rodziły. I choć rzeczywiście zmaga się z nimi ponad 90% mam, to trzeba pamiętać, że nie tylko panie są na nie narażone. Rozstępy mogą też pojawić się u mężczyzn, którzy rozpoczęli uprawiać kulturystykę. Z uwagi na przyrost masy mięśniowej i wzrost obwodów może dojść do uszkodzenia w strukturze skóry. Z badań przeprowadzonych przez specjalistów wynika, że zagrożone są przede wszystkim te osoby, których nadnercza produkują zwiększone ilości kortyzolu. W związku z tym nie ma też reguły w odniesieniu do wieku osób, których dotyczy problem rozstępów – pojawiają się one zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych.
Jak powstają rozstępy?
Współcześnie usuwanie rozstępów jest możliwe na kilka sposobów. W przypadku wykorzystania lasera konieczne było poznanie mechanizmu ich powstawania.
Rozwój rozstępów dzieli się na dwie fazy. W pierwszej są one obrzękowe, później zaś ulegają stopniowemu zanikowi. Ich powstanie jest bezobjawowe, choć może zdarzyć się, że w momencie ich tworzenia się skóra swędzi i piecze. Niezależnie od tego, gdzie powstają, zawsze układają się prostopadle do kierunku rozciągania skóry. O ile u kobiet najczęściej pojawiają się na brzuchu, w okolicach bioder i piersi, o tyle u panów zaobserwować można je w obszarze obręczy barkowej czy krzyżowo-lędźwiowej.
Rozstępy – usuwanie ich jest już możliwe
Stare przysłowie mówi, że znacznie lepiej zapobiegać niż leczyć. Gdy mowa o rozstępach jest to możliwe, ale konieczne jest właściwe zadbanie o swoją skórę. Z podstawowymi zasadami pielęgnacji powinny zapoznać się przede wszystkim kobiety w ciąży. Warto przy tym zauważyć, że kosmetyka dotyczy dwóch płaszczyzn. W pierwszej kolejności konieczne jest zweryfikowanie stosowanej diety. Powinna ona być bogata w takie witaminy, jak A, E, PP, B5 czy mikroelementy. Ponadto trzeba sięgnąć po specjalne kosmetyki pielęgnacyjne, które wzbogacone są o elastynę, kolagen czy witaminy. Co jednak robić, gdy rozstępy są już faktem? Aktualnie usuwanie rozstępów jest możliwe choćby za pomocą lasera.
Metody walki z rozstępami
Współcześnie każda zainteresowana osoba ma możliwość skorzystania z jednej z kilku metod, które wykorzystywane są w usuwaniu rozstępów. Poza peelingiem chemicznym w klinikach medycyny estetycznej stosuje się też mezoterapię i cieszącą się coraz większą popularnością terapię osoczem bogatopłytkowym. Inną możliwością jest podjęcie leczenia farmakologicznego czy usuwanie rozstępów za pomocą chirurgicznego cięcia. Ostatni ze sposobów jest przy tym najmniej popularny z uwagi na fakt, że wiąże się z koniecznością wycięcia obszaru skóry, w efekcie czego powstaje blizna. Aktualnie za najbezpieczniejszą, bezbolesną metodę cieszy się laserowe usuwanie rozstępów.
Dlaczego właśnie laseroterapia?
Wykorzystanie lasera w medycynie estetycznej nie jest nowością. Takie zabiegi są małoinwazyjne i w pełni bezpieczne. W sieci klinik Esteticmed wykonywane są one wyłącznie przez specjalistów posiadających nie tylko wiedzę, ale również doświadczenie. Jak to się dzieje, że usuwanie rozstępów jest możliwe? Laser nie tylko regeneruje tkanki, ale również je remodeluje, dzięki czemu efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Ponadto, dzięki zastosowaniu odpowiedniej energii emitowanej przez laser dochodzi do wytworzenia nowych komórek, które zastępują uszkodzone. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów zaleca się wykonanie kilku zabiegów w odstępach czasowych wskazanych przez specjalistę.
Autor artykułu 
Artykuł przygotowany przez firmę www.esteticmed.pl Klinika Medycyny Estetycznej

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej