Strona główna Aktualności Rower – tradycyjny prezent komunijny

Rower – tradycyjny prezent komunijny

przez admin

Zegarek, pieniądze, łańcuszek, konsola, telefon komórkowy, a ostatnio także tablet ścigają się o miano najpopularniejszego prezentu na komunię. Od lat niezmienne w czołówce plasuje się jednak rower. W odróżnieniu od innych prezentów, zachęca dziecko do aktywności fizycznej, która dziś tak często, zwłaszcza wśród najmłodszych, przegrywa z wirtualną rzeczywistością.

Może zrzutka?
To, ile pieniędzy Polacy przeznaczają na prezent komunijny zależy oczywiście od ich majętności, a także tego, jak bliską rodziną jest obchodzące uroczystość dziecko. Znajomi i dalsi krewni dają od 100 do 200 zł, bliższa rodzinna kilkaset, a chrzestni nawet około tysiąca zł. Jeżeli chcesz kupić dziecku rower, ale planujesz wydać na prezent kilkaset złotych, lepiej dogadaj się z innymi gośćmi i kupcie sprzęt razem! Za kwotę poniżej 800-1000 zł trudno znaleźć rower dobrej jakości.

Wujek od zepsutego roweru

Wyobraź sobie, że kupiony przez Ciebie rower psuje się już na drugiej przejażdżce. Albo jeszcze gorzej – dziecko zrani się o wystające ze sprzętu ostre elementy. Słabo? To mało powiedziane… Rower za kilkaset złotych to bardzo często produkt złożony niedbale, z nietrwałych, gorszej jakości komponentów. Jest więc dużo mniej wytrzymały, bardziej awaryjny, a do tego może być niebezpieczny.

prezent na Komunię, rower na Komunię, jaki prezent na Komunię

Ile wzrostu może mieć 8-latek?
Choć 8-latek na pewno czuje się już bardzo dorosły, do wzrostu dorosłego mu bardzo daleko. Zdecyduj się na zakup roweru dla dziecka, nie dla nastolatka czy dorosłego – „bo przecież szybko urośnie”. Jazda na za dużym sprzęcie – a uwierz, że dziecko nie będzie czekać z wypróbowaniem roweru dłużej niż kilka dni – jest bardzo niebezpieczna. Maluch nie będzie panował nad rowerem, może nie sięgać do hamulców, co grozi wywrotką albo zniechęceniem do jazdy. Rowerem dla 8-9-latka zazwyczaj powinien być model na kołach 24-calowych.

Wyjątkowo niskie dzieci mogą mieć koła 20-calowe, a dużo wyższe od rówieśników 26-calowe. W tym ostatnim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni rozmiar ramy, która przekłada się na faktyczny rozmiar roweru. Rozsądnym wyborem będzie rama 15-15,5”. Dobrej jakości sprzęt posłuży młodemu rowerzyście do około 11-12 roku życia, kiedy nastolatek zacznie gwałtownie rosnąć i komunijny prezent stanie się za mały.

Marzenia dziecka nie są najważniejsze?
Chcesz być najlepszą ciocią lub ulubionym wujkiem? Pragniesz spełnić każde marzenie malucha? Cóż – w wybór roweru warto jednak zaangażować także rodziców dziecka. Oferta modeli dziecięcych może nie jest tak szeroka jak tych przeznaczonych dla dorosłych. Są w niej jednak produkty typu miejskiego i górskiego, czyli przeznaczone bardziej do jazdy w terenie oraz te stworzone do dróg asfaltowych i ścieżek rowerowych. Spytaj rodziców, czy mają w zwyczaju jeździć na wycieczki poza miasto czy może maluch będzie jeździł wyłączone w okolicach swojego osiedla. Kierując się tym, wybierz model dopasowany do potrzeb dziecka. Obdarowanemu zaś możesz całkowicie pozostawić decyzję odnośnie… koloru.

prezent na Komunię, rower na Komunię, jaki prezent na Komunię

Niespodzianka kontrolowana
Wejść na imprezę komunijną z rowerem przewiązanym wielką czerwoną kokardą? To z pewnością zrobi wrażenie! Nie tylko na dziecku, ale i szwagrze, kuzynce czy teściowej. Nie o to chyba jednak chodzi… Kupując rower dla dziecka bez jego udziału, dużo ryzykujesz. Sprzęt musi być idealnie dopasowany! Jesteś w stanie „na oko” ocenić, czy młody rowerzysta dosięgnie swobodnie do pedałów i będzie mógł prawidłowo położyć ręce na kierownicy? Ani Ty, ani sprzedawca nie zrobi tego bez obecności obdarowanego. Jazda na niedopasowanym sprzęcie jest niewygodna i niebezpieczna. Szybko zniechęca i Twój prezent może wylądować wśród innych, nieużywanych zabawek. Lepiej umówić się z dzieckiem i jego rodzicami, że po prezent pójdziecie razem, przed lub po komunii. A jak bardzo chcesz przynieść coś ze sobą w ramach prezentu – przygotuj dziecku voucher na rower, rysując go na dużym kartonie. Wrażenie murowane!

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej