Strona główna Aktualności Czy różnica weku w związku ma znaczenie?

Czy różnica weku w związku ma znaczenie?

przez admin
Związki bywają różne. Osoby, które łączą się w pary mają odmienne charaktery, pasje i umiejętności. Czasem dzieli je również kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Różnica wieku między małżonkami zdarza się nie tylko w show-biznesie.
Związek a różnica wieku
Miłość nie wybiera i nie patrzy w dowód. Jednak ogromna różnica wieku między małżonkami może być źródłem nieporozumień i niespójnych priorytetów, trudnych do zaakceptowania i do pogodzenia. Ponadto związki z dużą różnicą wieku bywają krytykowane i piętnowane przez najbliższe otoczenie. Jednak wiele kobiet decyduje się na związek, a nawet małżeństwo, ze starszym od siebie. Powodów zainteresowania jest kilka. Po pierwsze, starszy partner jest samodzielny, odpowiedzialny, emocjonalnie dojrzały i zaradny. Z reguły bywa też niezależny finansowo i mieszkaniowo, co zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo. Po drugie, minął jego czas beztroskich i szalonych zabaw bez zobowiązań. Stał się poważny i zamiast spotykania z kolegami i chodzenia na imprezy, woli wspólne wyjazdy i rozwijanie pasji. Po trzecie, zna życie i ma doświadczenie, więc może wiele zaoferować kobiecie – to jak spotkanie mistrza z uczennicą.
różnica wieku w związku
„Na początku nie ma to większego znaczenia, ponieważ jest się zauroczonym drugą osobą. Zastanawiam się jednak, co będzie później, bo wszyscy zwracają mi uwagę, że na pewno się nie dogadamy. A mój facet bardzo mi imponuje, jest mądry i jest nam dobrze. Jest starszy 17 lat.” – opisuje Internautka. „Każda para buduje własną płaszczyznę porozumienia i to od tych dwojga ludzi zależy, czy będą żyli w zgodzie” – komentuje kolejna. Są też krytyczne opinie: „bywa, że starszy partner jest jak duże dziecko, które skupia się wyłącznie na sobie i porażka gwarantowana. Nie ma gotowych wzorców. W związku obie strony muszą się zaangażować jednakowo.” „Z obserwacji wnioskuję, że niedobrze, kiedy kobieta jest dużo starsza od faceta, czyli więcej niż 5 lat.
Znam takie związki i zawsze były toksyczne – wieczna mądrość kobiety i ciągła niedojrzałość mężczyzny”. – opisuje kolejna. Dlatego to mezalians z góry skazany na porażkę. Zdarza się także, że starszy mężczyzna szuka młodej i atrakcyjnej żony, żeby się nią pochwalić i która zaopiekuje się nim na starość i w czasie choroby. Kobieta natomiast szuka nie tylko stabilnego i pewnego związku. Straszy partner zastępuje jej ojca, którego nigdy nie miała i na którego nie mogła liczyć. Poza tym zawsze może w trakcie kłótni i ostrej wymianie zdać pojawić się argument: „bo Ty jesteś za młody lub za młoda, żeby coś o tym wiedzieć” lub inny tego typu.
Równolatki w związku
Tradycyjne osoby szukają potencjalnego męża i przyszłą żonę w podobnym i identycznym wieku. Unika się wtedy różnic pokoleniowych, uniemożliwiających pozytywną i prawidłową komunikację. Wspólne zainteresowania, sposoby spędzania wolnego czasu i przyzwyczajenia łączą, zamiast dzielić. Zbliżony wiek może ułatwiać dogadanie się, ale nie eliminuje kłótni. Ale kiedy macie podobny, to razem poznajecie i przeżywacie świat, a nie jedno uczy drugie jak żyć.
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej