Strona główna Aktualności Windsurfing – sport dla każdego?

Windsurfing – sport dla każdego?

przez admin
Windsurfing to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa. Wielu ludziom wydaje się ona niesamowicie trudna i nieosiągalna – głównie ze względów finansowych. Mimo to jej miłośników cały czas przybywa. Nic dziwnego – kto raz „przywita się z falą”, już nie wyobraża sobie życia bez windsurfingu.
Wokół windsurfingu narosło wiele mitów, które powodują, że sport ten w niektórych kręgach nie budzi zaufania i chęci do uprawiania. Rozprawimy się z nimi jednak i pokażemy Ci, że rzeczywistość jest zupełnie inna niż początkowo się wydaje.
Windsurfing mogą uprawiać tylko ludzie młodzi i dobrze wysportowani 
Producenci sprzętu windsurfingowego chcąc uczynić ten sport, jak najbardziej dostępnym proponują nam sprzęt, dzięki któremu naprawdę każdy może rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem. Nie ma tutaj znaczenia wiek, płeć czy nawet sprawność fizyczna. W wypożyczalniach dostępne są deski już dla dzieci w wieku 5-6 lat. Powstały również specjalne modele przeznaczone dla kobiet oraz osób początkujących. Te ostatnie charakteryzują się większą szerokością oraz dużą wypornością. Bez problemu poradzą sobie zatem także osoby nawet ze znaczną masą ciała.
W Polsce nie ma gdzie uprawiać Windsurfingu
Myśląc o windsurfingu przed oczami mamy zwykle Hawaje. Niemniej jednak tak naprawdę sport ten można uprawiać wszędzie. Jeśli dysponujesz własnym sprzętem, to nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń. Osoby początkujące powinny z kolei korzystać z miejsc przeznaczonych do windsurfingu – spotów i kempów windsurfingowych. Mamy tam do dyspozycji instruktorów oraz możliwość wynajęcia sprzętu. W Polsce najbardziej popularnym i idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody z windsurfingiem jest Półwysep Helski. Nie jest to jednak jedyna lokalizacja baz windsurfingowych. Z powodzeniem funkcjonują one także nad wieloma jeziorami.
Windsurfing jest bardzo drogi 
Wbrew pozorom sport ten wcale nie jest tak drogi. Lekcje z instruktorem czy też wypożyczenie sprzętu kosztuje mniej więcej tyle samo, co w przypadku bardzo popularnych w Polsce sportów zimowych (narty, snowboard). Również ceny używanego sprzętu są dość przystępne.
Jak więc widać windsurfing to naprawdę sport dla każdego. Nie dajmy się zwieźć mitom i otwórzmy się na nowe wyzwania. Gwarantuję wam, że wrażenia, jakie towarzyszą spotkaniu z falą są niezapomniane!
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej