Strona główna Aktualności Jesteś skowronkiem czy sową?

Jesteś skowronkiem czy sową?

przez admin
Praca jest częścią życia i dla wielu osób wyznacznikiem jego satysfakcji. To, jak pracujesz i jak żyjesz wytycza Twój zegar biologiczny. Dlatego preferujesz aktywność w określonych porach.
Sowia noc
Sowa najefektywniej pracuje w nocy. Najlepsza pora na wstawanie to południe, a pierwsza myśl po obudzeniu to: potrzebuję kawy. Sowa obejdzie się bez śniadania, ale nie obudzi się bez kawy. Zarwana noc to dla niej coś normalnego. Praca jest przyjemnością wieczorem i w nocy. Wtedy myśli się jej i pracuje doskonale. Kiedy może śpi dłużej, nawet do południa. W dzień lubi leniuchować, a w nocy się mobilizować. 
Sowa jest najlepszym pracownikiem w zakładach, pracujących na zmiany. Może zdecydować się tylko na drugą i pracować bez problemu przez całą noc. Pracownik – sowa sprawdza się jako freelancer, ponieważ może pracować zgodnie z własnym tempem i rytmem dobowym. Doskonale sobie radzi z pilnymi zleceniami, z którymi inni mają problem, gdyż poświęca na niego noc, z czym inni sobie nie radzą. Idealna jest dla niego praca w domu, czyli wszystkie zdalne profesje, np. e-sprzedawca i bloger. 
 
Skowronkowe trele
 
Skowronek budzi się rano z pozytywną energią i zapałem do pracy. To typ ranny, który budzi się o świcie i nie ma problemów ze wstaniem nawet o 5:00. Nie potrzebuje budzika, ponieważ ma zegar biologiczny. Aby dobrze rozpocząć dzień potrzebuje śniadania bez dodatku kawy. Po godzinie 16:00 czuje już zmęczenie i znużenie, a jego efektywność spada. Chodzi spać wcześnie. 22:00 to dla niego późna godzina. Nie zarywa nocy i tego nie potrzebuje. Najlepiej pracuje w dzień. Skowronek lubi pracować z harmonogramem i wyznaczać sobie zadania na następny dzień. 
Nie lubi długo spać, nawet jeśli nie musi zrywać się rano. Potrzebuje przynajmniej 7 godzin snu, aby rano być wypoczętym, zregenerowanym i gotowym do działania. Pracując w dzień, odpoczywa w nocy. Dlatego jego cykl dobowy jest spójny i harmonijny. Skowronkom najlepiej się pracuje w miejscach, gdzie wykonuje się obowiązki w stałych godzinach. To dobry pracownik etatowy, gdyż wykorzystuje umiejętności i wiedzę w stałych porach (najlepiej rano). 
Inteligentna huśtawka
Rytm dobowy wyznacza nie tylko czas na pracę, ale również na naukę. Zgodnie z badaniami, czas między 7:00 a 12:00 jest najlepszy na naukę i zdobywanie wiedzy. Do południa umysł pracuje intensywnie. Z upływem godzin przeciążony potrzebuje odpoczynku. Dobowy rytm nauki ą oraz pracy jest kwestią indywidualną i warto o tym pamiętać pijąc szóstą kawę.
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej