Strona główna Aktualności Mów do mnie ciałem

Mów do mnie ciałem

przez admin
Komunikacja to fundament doskonałego życia prywatnego i zawodowego. Umiejętności interpersonalne są kluczowymi w wielu branżach i podczas szukania upragnionej pracy. Dopełnienie to mowa niewerbalna. Ciało wysyła oczywiste lub mylące komunikaty, które mówią więcej niż słowa.
Mowa ciała, a poszukiwanie pracy
Rozmowa kwalifikacyjna to wstęp do rekrutacji zakończonej sukcesem. Zaproszony do rekrutacji, podwajasz swoje szanse na etatowe zatrudnienie. Przebieg rozmowy z szefem jest z reguły identyczny. Jej główny cel to weryfikacja przesłanego CV, potwierdzenie kwalifikacji i predyspozycji oraz konfrontacja z przełożonym. CV nie mówi o Tobie wszystkiego. Poza tym nawet idealne nie zagwarantuje Ci pracy. Podczas rozmowy możesz podnieść poprzeczkę, jeśli mowa werbalna pokrywa się z niewerbalną. Dialog rekrutacyjny trwa od kliku do kilkudziesięciu minut. Dlatego masz mało czasu na pokazanie atutów. Więcej ma do powiedzenia ciało. Unikaj typowych grzechów kandydata. Chaotyczne i niekontrolowane gesty lub słowa, ograniczona gestykulacja, szybkie i niewyraźne słownictwo, unikanie kontaktu wzrokowego lub nachalne wpatrywanie się oraz brak aktywności, znudzona i ponura mina od razu Cię dyskwalifikują. Nie daj się skreślić na początku – pokaż na co Cię stać gestem. Bądź naturalna, a stresujące zachowania eliminuj. 
język ciała
Damsko – męski dialog ciał
Mowa ciała jest sposobem na nawiązywanie znajomości i początek relacji towarzyskiej. Od niej zależy zainteresowanie rozmówcą i tematem. Zanim kogoś dobrze poznasz, obserwujesz jego zachowanie: większe i mniejsze gesty, mimikę, postawę ciała, sposób poruszania się oraz porozumiewania. Uważnie analizujesz każdy ruch i spojrzenie. Na ich podstawie odczytujesz, czy wyrażacie wzajemne zainteresowanie i podobacie się sobie. Od komunikacji niewerbalnej wiele zależy. Strategiczną rolę odgrywa efekt pierwszego wrażenia. Podczas kilku pierwszych sekund ocenia się, czy z osobą połączy nas coś więcej i czy jest szansa na prawdziwą randkę.  
Kobieca mowa ciała jest enigmatyczna, mimo to obserwuje się standardowe kobiece triki. Zainteresowana nieznajomym nieśmiało zerka na niego kilka razy, aby zwrócić jego uwagę. Pozostałe symptomy to, np. bawienie się włosami, kolczykami, bransoletką i błyszczykiem, uśmiechanie się, częste poprawianie fryzury i ubrania. Znaczenie ma również jej postawa stojąca. Gdy stoi obok Ciebie i przyjmuje pozę wyprostowaną z głową przechyloną w prawą stronę, aktywnie Cię słucha. Natomiast w pozycji siedzącej subtelnie zakłada nogę na nogę i posyła tajemnicze spojrzenie. Zainteresowanie wyrażane jest też przez zmniejszanie dystansu osobistego. Gdy kobieta chce się do Ciebie zbliżyć, świadczy to, że jej się podobasz. Szczery i beztroski uśmiech także działa jak magnes. Przyciąga również nieokiełznana pewność siebie i podstępne zagadywanie. 
Mężczyźni działają podobnie. Gdy „wpada im w oko” kobieta, próbują do niej zagadać i jej zaimponować. Dlatego w obliczu wymarzonej mogą zrobić coś ryzykownego i szalonego. Poza tym systematycznie zmniejszają dystans i stopniowo próbują się zbliżyć, np. dotknąć ręki i twarzy. Nieśmiali mówią szybko i chaotycznie, co źle wróży dalszej znajomości. Mów wyraźnie i powoli, a unikniesz zbędnego powtarzania i słownych nieporozumień. Lepiej się zaprezentujesz, kiedy zostaniesz prawidłowo odebrany. Największym męskim błędem jest ignorowanie kobiecego wywodu. Gadulstwo to wrodzona skłonność i naturalna potrzeba kobiet. Wykazując zainteresowanie, słuchaj aktywnie i zwracaj uwagę na to, co do Ciebie mówią.
Posługując się mową ciała, zwiększysz swoją atrakcyjność lub poważnie sobie zaszkodzisz. To dodatkowa tajna broń podczas męsko-żeńskich łowów. To także sukcesywny wspomagacz w walce o utrzymanie związku. Bo „kocham Cię” najłatwiej i najszybciej powiedzieć. Ciałem można okazywać uczucia na co dzień bez zbędnych formułek. 
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej