Strona główna Aktualności 5 sposobów na kaca

5 sposobów na kaca

przez admin

Jedno z popularnych powiedzeń związanych z kacem brzmi – „Nie chcesz mieć kaca? Nie pij”. Jednak zdarza się, że nie zastosujemy się do tej rady i po wieczorno-nocnej zabawie budzimy się z bolącą głową i uczuciem ogólnego „rozbicia”. Co wtedy robić?

Sposób 1
Koniecznie musimy wstać z łózka i pobudzić krążenie – można to np. zrobić biorąc zimy prysznic dodatkowo wykonując energiczny masaż szorstką szczotką.

Sposób 2
Kiszona kapusta, a konkretnie sok z kiszonej kapusty (należy wypić co najmniej szklankę) – uzupełnia witaminy wypłukane przez alkohol (witaminy A, B oraz C) oraz działa kojąco na organy odpowiedzialne za metabolizm alkoholu, czyli wątrobę i śledzionę.

sposoby na kaca

Sposób 3
Jajecznica – żółtka jaj zawierają lecytynę oraz co ważniejsze z punktu widzenia cierpiących na „syndrom dnia następnego” aminokwas o nazwie cysteina, który działa odtruwająco i przyśpiesza metabolizm aldehydu octowego wytwarzanego pod wpływem alkoholu. Innym smakołykiem zawierającym cysteinę jest rosół.

Sposób 4.
Koktajl bananowy oraz sok z pomidorów. Jednym ze skutków nadużycia alkoholu jest wypłukanie z organizmu potasu – a sok pomidorowy i koktajl ze zmiksowanych bananów mają właśnie za zadanie przywrócenie właściwego poziomu tego mikroelementu w organizmie.

sposoby na kaca

 

Sposób 5.

Do apteki po pomoc – głównym składnikiem preparatów na kaca jest kwas acetylosalicylowy – oprócz działania przeciwbólowego zobojętniają nadmiar kwasu solnego w żołądku (dotyczy to preparatów rozpuszczalnych w wodzie). W aptece warto też zaopatrzyć preparat wyrównujący poziom elektrolitów.

Jak dotychczas nie wynaleziono uniwersalnego remedium na kaca, każdy organizm reaguje inaczej  i w skrajnych przypadkach być może będzie potrzeba kilku z powyższych środków, aby osiągnąć pożądany stan równowagi po szalonej zabawie.

Grażyna Kowalik

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej