Strona główna Aktualności Sypialnia potrzebna od zaraz

Sypialnia potrzebna od zaraz

przez admin
Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy około 1/3 naszego życia. Powinna być więc idealnym miejscem do odpoczynku i regeneracji sił. Odpowiednia aranżacja będzie gwarantem spokojnego snu i lepszego samopoczucia.
Zdrowy sen
Około 1/3 naszego życia spędzamy w łóżku – tyle bowiem czasu przeznaczamy łącznie na sen. Dla naszego organizmu nie jest jednak obojętne gdzie śpimy. Hałas, światło, czy nieodpowiednia temperatura mogą powodować problemy z bezsennością. Niewysypianie się skutkuje natomiast problemami z koncentracją i zapamiętywaniem, ale także osłabieniem naszej odporności. Zdrowy sen, to także lepsze samopoczucie, dlatego tak istotny przy urządzaniu sypialni jest wybór odpowiedniego materaca. Niewłaściwie dobrany może być przyczyną dyskomfortu, a nawet problemów z  kręgosłupem. Wygodne spanie
Sypialnia to przede wszystkim miejsce do odpoczynku i regeneracji sił, dlatego jej centralną i najważniejszą częścią jest łóżko. Materac powinien głównie gwarantować spokojny sen, a rama tworzyć harmonijną całość z wystrojem. Prawidłowo dobrane dwuosobowe łóżko powinno mieć co najmniej 140 cm szerokości. Dobrze byłoby również, gdybyśmy mieli do niego swobodny dostęp z dwóch stron. Kluczem do wygodnego i efektywnego snu jest jednak dobór właściwego materaca. Warto zadbać, aby był nie tylko wygodny, ale również funkcjonalny. – W sypialniach, gdzie są dwuosobowe łóżka doskonale sprawdzą się materace kieszeniowe. Są nie tylko trwałe, ale także wygodne. Umieszczenie sprężyn w kieszeniach, sprawia, że pracują one oddzielnie, dlatego ruchy osoby śpiącej obok, nie są przez nas odczuwalne. – tłumaczy Tomasz Goc, z firmy Janpol, produkującej m.in. dwustronny materac kieszeniowy Ariadna. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Ten powinien pochłaniać wilgoć oraz zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza.

Gwarancja odpoczynku
Na efektywny wypoczynek składa się jednak nie tylko łóżko, lecz także otoczenie, w którym śpimy. Gdy do dyspozycji jest niewielka przestrzeń, lepiej trzymać się zasady minimalizmu i nie zaśmiecać wnętrza niepotrzebnymi przedmiotami. Warto zrezygnować z ciężkich zasłon i dodatków, które wprowadzą chaos. Przytulnego nastroju z pewnością nadadzą jasne, ciepłe barwy ścian oraz proste materiały. Istotnym czynnikiem w każdej sypialni jest także oświetlenie. To ono w głównej mierze wpływa na nasz sen. Duże znaczenie ma to, na którą stronę wychodzą okna. Dla osób lubiących wcześnie wstawać dobrym rozwiązaniem będzie sypialnia po wschodniej stronie, natomiast dla miłośników nocnego życia po zachodniej. Ważną rolę odgrywa również oświetlenie sztuczne. Powinno ono tworzyć harmonijną całość z wystrojem wnętrza, ale także spełniać swoją funkcję, szczególnie zimą, kiedy wstajemy i kładziemy się spać, gdy na zewnątrz jest ciemno. Dobrze dobrane lampy muszą zapewnić jasność w każdym zakątku pomieszczenia, a przy tym komfort jego użytkowania.  

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej