Strona główna Aktualności Przeciwsłoneczne w zimie: czy są konieczne?

Przeciwsłoneczne w zimie: czy są konieczne?

przez admin
Jeśli myślisz, że okulary przeciwsłoneczne przydają się głównie latem, jesteś w błędzie. Także zimą słońce przygrzewa i świeci w oczy, co utrudnia wypoczynek na świeżym powietrzu i prowadzenie samochodu. Zimą narzekasz na niedobór słońca. Ale czasem doskwiera Ci jego intensywność. 

Oczy pod osłoną
Wydawać się może, że okulary przeciwsłoneczne zimą są zbędne. O oczy trzeba dbać przez cały rok. Zwłaszcza intensywne promieniowanie słoneczne wpływa na wzrok i kondycję oka. Główne zadanie okularów z filtrem to ochrona zewnętrznych i wewnętrznych elementów oka – siatkówki, soczewki, rogówki, spojówki oraz powieki przed niekorzystnym działaniem szkodliwego promieniowania UV. Brak właściwej ochrony prowadzi do chorób oczu, np. zapalenia spojówki. 
Warto je również zakładać z innych powodów, o czym piszą Internautki: „noszę je jak tylko pojawi się słońce, muszę je zakładać, ponieważ bez nich bolą mnie oczy”, „mam bardzo wrażliwe i na słońcu mogą mi łzawić”. Kolejna forumowiczka dopowiada: „tylko czasem je zakładam, bo nawet zimą słońce potrafi oślepić, a światło odbite od śniegu razi podwójnie”. Trzecia nosi je, gdy słońce świeci intensywnie, bo drażniące jest mrużenie oczu. Poza tym to grozi zmarszczkami. Zimowe słońce strasznie oślepia, dodatkowo odbija się od śniegu, a to żadna przyjemność. To nie przejaw mody, ale dbanie o komfort i zdrowie oczu”. 
Ostre światło oślepia kierowców i jest jedną z przyczyn wypadków drogowych. Gdy założysz okulary, ułatwiasz sobie widzenie w słoneczny, zimowy dzień. Bezpieczeństwo na drodze to jeden z wielu poważnych powodów, żeby w trasę zabierać ze sobą okulary. Dla niektórych okulary przeciwsłoneczne i zima to błędne połączenie. Jednak dla ceniących zdrowie, komfort i bezpieczeństwo są niemalże koniecznością. 
Najlepsze okulary przed słońcem 
Okulary muszą mieć odpowiedni filtr UV oraz polaryzację. Dzięki temu do oczu nie dociera negatywna dawka promieniowania UV i komfortowo patrzysz przed siebie. Filtr dostosuj do sytuacji, w której będziesz go używał. W samochodzie wystarczy 3, a podczas wyjazdu w góry – już 4. Wybierz polaryzacyjny, co poprawia komfort użytkowania. Polecany jest zwłaszcza kierowcom na trasach długodystansowych. Kobiety podczas zakupu okularów zwracają uwagę również na modny i stylowy wygląd. Wybierają je do konkretnego stroju lub preferują uniwersalny design, czyli kolor i kształt. Zestawienie zimowych kreacji z okularami to niekwestiowany hit zimowych dodatków. 
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej