Strona główna Aktualności Zabiegi, które poprawiają nastrój

Zabiegi, które poprawiają nastrój

przez admin
Jesienią i zimą łatwo o ponurą minę i smutny nastrój. Pochmurne, deszczowe i krótkie dni oraz niedobór słońca sprzyjają apatii i przygnębieniu. Nasze samopoczucie jest nie tylko skutkiem aury. Czasem życie się plącze i odnosisz porażki. Aby nie popaść całkiem w depresję radzisz sobie jak możesz.
Boska i rytualna kąpiel 
Anielskie i wypielęgnowane ciało zapewnia aromatyczna kąpiel w olejkach eterycznych lub olejkowy masaż. Aromaterapia od wieków niweluje stres i poprawia samopoczucie, odświeża, ożywia i fenomenalnie pielęgnuje za niską cenę. Boską kąpiel przygotujesz z użyciem olejku eterycznego. Do wanny z ciepłą wodą dolej odrobinę olejku migdałowego, jaśminowego albo lawendowego i sandałowego. Na stres, zmęczenie i przepracowanie jest zalecany cytrynowy, rozmarynowy i cedrowy. 
Z olejków eterycznych przygotujesz także leczniczą miksturę. Dla zmęczonego, spiętego i zestresowanego ciała zrób mieszankę z kilku kropli olejku lawendowego, pomarańczowego, rozmarynowego, kolendrowego, z geranium i melisy oraz ylang-ylang. Na rozkojarzony oraz zmęczony umysł pobudzająco działa połączenie olejku rozmarynowego, lawendowego, wody z kwiatów pomarańczy i z geranium. Wybierając olejki do kąpieli, kieruj się ich działaniem pielęgnacyjnym. Mieszankę dolej do ciepłej wody i poleż w wannie przynajmniej 20 minut. Na początek dnia przyda się spryskanie ciała wodą z kwiatów pomarańczy albo kąpiel w olejkach: rozmarynowym, pomarańczowym, lawendowym i goździkowym. Przed dodaniem do wanny rozcieńcz olejki. 

Czekoladowa rozkosz
Czekolada w kąpieli to słodki przepis na nawilżoną, odżywioną i pobudzoną skórę. Oprócz tego jest jędrna, elastyczna, wygładzona oraz pachnie przepysznie. Czekolada to rozkosz dla umysłu i ciała. Apetyczna kąpiel wprowadza błogi nastrój i pozytywnie nakręca do działania. Fenomenalną kąpiel przygotujesz z 5 składników: płynny miód, mleko, cynamon, naturalne kakao i wybrany olejek eteryczny. Podgrzej szklankę mleka i dodaj do niego inne składniki. Jak wszystko skutecznie wymieszasz, to wlej do wanny z ciepłą wodą i oddaj się niebiańskiej rozkoszy! Podobnie działa czekoladowy masaż. 
Lomi lomi, czyli masaż po hawajsku
Lomi lomi to błogie misterium dla ciała i umysłu. Ciało jest masowane przedramionami przy muzyce i tańcu masażysty. Gracja i harmonia ruchów, ciepłe oleje i przygaszone światło to podstawa relaksującego i odprężającego masażu. Koi i łagodzi całe ciało masaż z rytualnym tańcem. Określa go Lomi, a podwójne Lomi podkreśla wyjątkowość zabiegu. Egzotykę oraz ukojenie zapachem natury umożliwia masaż hawajski. 

Fryzjer bez odwołania
Na kiepski humor pomaga wizyta u fryzjera. Zmiana image i nowy look nastraja pozytywnie i energetyzuje. Wizyta u fryzjera i kosmetyczki to metoda na uśmiechnięty humor większości kobiet. Kobiety u fryzjera oczekują magicznej zmiany wizerunku, wysłuchania i zrozumienia. Dla pań fryzjer to najlepszy przyjaciel i spowiednik. Podczas V edycji festiwalu Open Hair w Sieradzu opracowano raport na temat fryzjerskich oczekiwań kobiet. Wnioski są zaskakujące:
1. jedne nożyczki – wiele fryzur
75% ankietowanych ma tylko jednego fryzjera, a prawie połowa umawia się z nim raz w miesiącu. Prawie 80% robi to, ponieważ chce zmienić fryzurę, a dzięki temu odświeżyć wygląd. Wizerunek ma dla kobiety strategiczne znaczenie. Kobieco, zjawiskowo i pięknie czuje się, gdy oczaruje swojego partnera nową fryzurą. Jednak w większości zmienia się dla siebie. Potrzebuje przemiany – niewielkiej metamorfozy lub całkowitej rewolucji. To poprawa nastroju, miły sposób na wolny czas oraz chęć błogiego relaksu i zadbania o siebie są główną motywacją odwiedzin u specjalisty od włosów. 
2. przyjaciel fryzjer – rozmówca i spowiednik
Kobiety idą do fryzjera nie tylko dla upiększenia i odnowy wizerunku. Czasem chcą się wygadać i podzielić troskami lub szczęściem. Plotkowanie u fryzjera to już norma. Plotka to jeden z głównych tematów.

3. fryzjer profesjonalista – „biały kruk”
Król fryzjerów, Antoine Cierplikowski, mawiał, że „stylista powinien patrzeć na klientkę jak rzeźbiarz na modelkę i najważniejsza jest rozmowa”. Kobiety wymagają od fryzjera perfekcyjnej fryzury i psychologicznej porady. Dobry fryzjer tworzy na głowie stylowy i modny fryz – najwyższa jakość z kompleksową obsługą i przestrzeganiem zasad higieny. 
Wioleta Nowicka 

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej