Strona główna Aktualności 5 sposobów na pozbycie się negatywnych myśli

5 sposobów na pozbycie się negatywnych myśli

przez admin
Negatywne myśli przyciągają porażkę i uwalniają pesymizm. Pesymizm jest zaraźliwy i lepiej pozbądź się go jak najszybciej. Negatywny nastrój przytłacza, pozbawia uśmiechu i energii. To powolna destrukcja i zwątpienie w siebie i w innych. 
Uwolniona przebudzona
Pesymizm wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne. Pesymistyczne emocje, takie jak, np. strach, złość, rozdrażnienie, rozczarowanie, smutek, depresja, zniechęcenie i przygnębienie to pochodne negatywnych myśli. Rzeczywistość potrafi demotywować i przygnębiać. Jednak to myślenie decyduje o tym, jak radzisz sobie z porażkami i niepowodzeniami. To ludzkie myśli tworzą lub niszczą, pokonują schematy i wyzwalają gamę pozytywnych ekscytacji. Warto nad nimi zapanować, żeby nie szkodziły. Największym skutkiem negatywnych myśli jest totalne zniechęcenie, brak aktywności i zainteresowania. Przygnębiony bardzo szybko się poddajesz i ustępujesz. Zamiast realizować plany i marzenia, popadasz w stagnację i pełne zobojętnienie – przestajesz być sobą! Jedna myśl to jeszcze nie problem. Gorzej jest, kiedy powstaje wiele czarnych myśli. Wtedy katastrofa jest blisko!
jak przestać myśleć negatywnie
Myślenie pod kontrolą
Przygnębiające myślenie można kontrolować. Najlepiej pozbyć się czarnych myśli skutecznie i jednorazowo. W walce ze złymi myślami:
1. znajdź sobie ulubione zajęcie – negatywne myśli powstają najczęściej, kiedy nic nie robisz. Nuda i bezczynność są największym sprzymierzeńcem czarnych myśli. Gdy nie masz zajęcia, posiadasz dużo czasu na przemyślenia. Szybko popadasz w apatię i przygnębienie. Rozwijanie zainteresowań, przyjemna rozmowa ze znajomymi i spacer na świeżym powietrzu to tylko kilka sposobów na uatrakcyjnienie życia.
2. żyj aktywnością – gdy ciągle intensywnie myślisz, wpadasz w pułapkę myśli. Błędne koło trudno zatrzymać bez pomocy. Aktywność fizyczna to najprzyjemniejszy sposób na życie pełne wrażeń, emocji oraz poprawę kondycji ciała i umysłu. Sport lub taniec wyzwalają pozytywne hormony, wspomagające walkę z negatywnymi myślami.

3. żyj bez uogólnień – nie generalizuj i unikaj słów „zawsze” i „nigdy” oraz „muszę” i powinienem”. Sprowadzając siebie do haseł reklamowych, pozbawiasz się szansy na odkrycie predyspozycji i mocnych stron charakteru. Od razu spisujesz się na porażkę bez walki. 
4. uwolnij endorfiny – fantastyczny nastrój to podstawa rewelacyjnego humoru. Humor to życie bez negatywnych myśli i z pozytywnym nastawieniem – życie jest łatwiejsze i szczęśliwe. Ulubione smakołyki, taniec, sport i bliskość fizyczna pobudza produkcję hormonów szczęścia, czyli endorfin.

5. pracuj nad samooceną – niskie poczucie własnej wartości przyciąga „jak magnes” złe myśli i odstrasza sukces. Z pesymistycznymi myślami lękasz się wszystkiego, co nieznane. Brak pewności siebie, apatyczność i nieśmiałość odrzuca powodzenie. 
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej