Strona główna Aktualności Trzy rzeczy, o których trzeba pamiętać kupując pralkę

Trzy rzeczy, o których trzeba pamiętać kupując pralkę

przez admin
Od przybytku głowa nie boli, ale jeśli udamy się do dowolnego sklepu ze sprzętem AGD, możemy się szybko przekonać, że przysłowia nie zawsze mówią prawdę. Taka wyprawa wcześniej czy później nas jednak czeka, zatem jeśli nie bardzo orientujemy się, czym właściwie powinniśmy się kierować podczas wybierania nowej pralki, bo jej poprzedniczkę kupowaliśmy jakieś piętnaście lat temu, to  niniejszy artykuł pomoże nam w dokonaniu sensownego zakupu.
Gabaryty
Zmierzmy dokładnie przed wyjściem, jaką maksymalną szerokość od frontu, wysokość oraz głębokość może posiadać nasz nowy – przykładowo – Electrolux EWT 136641W. Warto wspomnieć, że w obecnych modelach pralek otwór wsadowy można znaleźć nie tylko na ich froncie, ale również na przykład na górze (tzw. pralki ładowane od góry), dlatego warto zastanowić się wcześniej, czy nie byłby optymalnym rozwiązaniem zakup właśnie takiego modelu.
Wielkość bębna
Wielkość ma znaczenie, dlatego jeśli kupujemy nową pralkę, warto dopasować pojemność jej bębna do naszych potrzeb. Dla jednej osoby zupełnie wystarczy taki, który może pomieścić 3-4 kg prania, natomiast dla kilku odpowiedni będzie raczej model, który zdoła zmieścić co najmniej dwa razy więcej.
jak wybrać pralkę
Klasa energetyczna jest ważna!
Pranie praniem, ale to, ile za nie zapłacimy, również jest ważne. Każde pranie zużywa pewną ilość prądu, za którą musimy zapłacić pod koniec miesiąca. Dlatego kupując nowy sprzęt warto zerknąć na jego opis i sprawdzić, jaką klasę energetyczną posiada urządzenie.
Jeśli widzimy kolor zielony oraz literkę A, to oznacza, że interesująca nas pralka pobiera niewiele energii elektrycznej, każdy zaś inny kolor i litera, że… warto rozejrzeć się za innym modelem.
To oczywiście nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę kupując pralkę, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsca musimy na tym poprzestać. Mimo to wydaje się nam, że wymieniliśmy najważniejsze rzeczy, o jakich należy pamiętać w takim przypadku. Zatem miej je na uwadze i wybierz pralkę do swojej łazienki w sieci lub w tradycyjnym sklepiebez większych obaw, że kupisz byle co.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej