Strona główna Aktualności Nawilżanie to za mało – jak dbać o suchą skórę?

Nawilżanie to za mało – jak dbać o suchą skórę?

przez admin
Skóra to nasz naturalna warstwa ochronna. By była ciągle piękna, świeża i dłużej młoda wymaga specjalnej pielęgnacji dopasowanej do jej potrzeb. Podstawowe to oczyszczanie, nawilżanie i nawodnienie skóry oraz ochrona przed środowiskiem. Natomiast specjalne to walka z trądzikiem, szybkim przesuszeniem lub zmarszczkami i cellulitem. Niezbędna jest zatem kompleksowa pielęgnacja w zależności od rodzaju skóry.
Specyfika suchej skóry i podstawowe zabiegi
Sucha skóra najszybciej się starzeje. Jest bardzo delikatna, cienka, szorstka, mało elastyczna i napięta. Dlatego wymaga wyjątkowej pielęgnacji i opieki o każdej porze roku. Najbardziej potrzebuje nawilżenie, odżywienia, natłuszczenia, nawodnienia oraz ochrony przed zimnem. Podstawa pielęgnacji to głębokie i obfite nawilżenie wewnętrzne i zewnętrzne. Jeśli chcesz, żeby Twoja skóra była zawsze w dobrej kondycji, zadbaj o odpowiednie nawilżenie naskórka. Niezbędne jest także nawodnienie organizmu – pij powoli, małymi łykami 1,5 – 2 litrów niegazowanej wody dziennie, a podczas przebywania na słońcu i wysiłku fizycznego nawet 3. Unikaj napojów gazowanych i słodzonych, ponieważ odwadniają organizm.
Przed nawilżeniem suchej skóry niezbędny jest peeling, czyli jej oczyszczenie i złuszczenie martwego naskórka. Dzięki temu nawilżenie jest bardziej efektywne, a skóra lepiej wchłania substancje aktywne z kosmetyków. Poza tym jest zdrowsza, gładsza, młodsza oraz szybciej się regeneruje! Pobudza się produkcja kolegenu i elastyny oraz poprawia krążenie – skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona! Przy suchej skórze najlepszy jest peeling enzymatyczny 1 – 2 razy w miesiącu – jest najłagodniejszy, ponieważ nie drażni delikatnej skóry, mniej tłusty i wykorzystuje enzymy roślinne do usuwania martwego naskórka, a najpopularniejszym jest papaina z papai i bromelaina z ananasa. 
pielęgnacja suchej skóry
Terapia suchej skóry, czyli domowe nawilżanie 
Naturalna maseczka działa zbawiennie na suchą cerę! Jest tania, łatwa w przygotowaniu i skuteczna, dlatego zamiast gotowej wypróbuj domową. Efektem jest nawilżona, odżywiona i zregenerowana skóra!
Maseczka z żółtka 
Połącz żółtko jajka z 2 łyżkami oliwy z oliwek i łyżeczką soku z cytryny, żeby przygotować regeneracyjną, silnie nawilżającą i uelastyczniającą „maseczkę młodości”. Poleż z nią około pół godziny, a potem zmyj ją zwilżoną gazą. 
Żółtko możesz też wymieszać z 2 łyżkami gliceryny i soku grejpfrutowego, łyżeczką miodu i 2 łyżkami mąki. Taka maseczka nałożona na twarz i dekolt, dokładnie zmyta po 20 minutach, gwarantuje cudownie nawilżoną, odnowioną i wygładzoną skórę. Natomiast mieszanka żółtka z sokiem z 1 mandarynki to wspaniałe odżywienie dla suchej skóry!
Ziemniaczana maseczka
Ujędrniające i nawilżające działanie ma też połączenie ugotowanego, ostudzonego ziemniaka z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Przygotowaną mieszankę nałóż na oczyszczoną twarz, a po 20 minutach dokładnie zmyj. Ujędrnienie skóry gwarantowane!
Ziemniak posiada właściwości nawilżające, zmiękczające i bakteriobójcze oraz regeneracyjno – wygładzające. Jest składnikiem maseczki 3 w 1, która odżywia, zmiękcza i wygładza skórę. Rozgnieć ugotowanego w mundurku ziemniaka i połącz z mlekiem oraz 1 żółtkiem jajka, by otrzymać jednolitą konsystencję. Mieszankę podgrzej nad parą, nałóż ciepłą na oczyszczoną skórę szyi i twarzy oraz pozostaw na 20 minut. Po tym czasie zmyj dokładnie letnią, a potem zimną wodą.
Bananowa terapia
Jako źródło potasu, magnezu, fosforu, żelaza, wapnia, błonnika oraz wielu witamin, np. A, E, C, D, B1, B2, B12 są składnikiem odżywczych maseczek. Skóra jest świetnie nawilżona oraz miękka w dotyku i bardzo elastyczna. Do przygotowania maseczki wystarczy pół banana, olej z oliwek i 2 łyżki śmietany. Rozgniecionego banana połącz ze śmietaną i oliwą. Mieszankę nałóż na skórę i zmyj po 15 minutach. Banana możesz też wymieszać z jabłkiem, awokado i śmietaną. Doskonale sprawdza się także maseczka z 1 banana, 1 łyżki miodu, 1 białka jaja i 3 łyżek płatków owsianych.
Wioleta Nowicka 

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej