Strona główna Aktualności Co kobiety najbardziej denerwuje w mężczyznach?

Co kobiety najbardziej denerwuje w mężczyznach?

przez admin

„Do tanga trzeba dwojga” – do miłości i związku też. Chociaż kochamy się i uwielbiamy, to czasem wzajemnie irytujemy. Znosimy jednak swoje charaktery i różne zachowania, bo nie możemy bez siebie żyć. Kochamy się namiętnie, a kłócimy burzliwie i żarliwie!

Mężczyzna „pod lupą kobiecej krytyki”

Cytując Johna Grey mówimy, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus – różnimy się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Nasza odmienność bywa powodem wielu kłótni i sprzeczek. Męskie zachowanie często drażni kobiecą naturę. Co jednak najbardziej nas denerwuje w ich postępowaniu?

1. skąpa uczuciowość – kobiety są bardziej emocjonalne i wrażliwe! Potrzebują więcej czułości, bo tylko wtedy czują się tak samo kochane i potrzebne. Jednak mężczyźni mają problemy z okazywaniem uczuć. Według nich wystarczy tylko raz powiedzieć: „kocham Cię”, a ciągłe przypominanie o tym jest zbędne. Mężczyźni są też bardziej skryci, niechętnie mówią o tym, co czują i bywają chłodni w relacjach z kobietą.

2. ograniczona punktualność
– mężczyźni zawsze mają czas! Jeśli kobieta się spóźnia, to jest problem. A gdy mężczyzna, nie ma się czym denerwować, bo na niego można czekać. Prawdą jest, że obie płcie się spóźniają i tak samo drażni je niepunktualność. Jednak to oni są bardziej tolerancyjni wobec siebie, a mniej wobec swoich partnerek.

3. nadmierny luz – kobieta bardziej przeżywa problemy i lubi mieć wszystko zrobione na czas. Mężczyźni nawet w trudnych kobiecych sytuacjach są na luzie i niczym się nie przejmują. Nie rozumieją naszych problemów czy powodów zdenerwowania. Według nich to nie jest nic ważnego i nie ma się czym przejmować. Dla nas to katastrofa, a dla nich totalnie nic takiego!


4. brak zrozumienia kobiety
– „on mnie nie rozumie” – to częsty zarzut, który podnosi ciśnienie każdej kobiety. Inaczej odbieramy świat i przeżywamy życiowe sytuacje, dlatego nie zawsze nasze reakcje są identyczne. Czasem coś dla niego jest banalnym problemem, a dla nas ogromnym! Kobiety mają skłonność do bagatelizowania rzeczy, a mężczyźni do ich spłycania. Brak wrodzonej empatii jest jednym z zarzutów wobec mężczyzn – nie rozumieją nas, bo nie potrafią lub po prostu nie chcą wczuć się w naszą sytuację. A nikt nie jest tak empatyczny jak kobieta!

5. bałaganiarstwo
– każda kobieta nie lubi jak jej partner rozrzuca ubrania po domu i po sobie nie sprząta. Nie jesteśmy bowiem od ciągłego sprzątania jego bałaganu, chcemy, żeby także i on włączył się w domowe obowiązki, a przynajmniej dbał o porządek.

6. częste spotkania z kolegami
– bycie w związku lub w małżeństwo to nie jest powód, by rezygnować ze spotkań z przyjaciółmi. Dobrze jest mieć czas tylko dla siebie i nie izolować się od innych, ale utrzymywać znajomości. Jednak zbyt częste spotkania i uciekanie z domu to poważny powód do zdenerwowania. Żadna kobieta nie chce czuć się samotna i być mniej ważna niż jego koledzy.

7. głuchota na obowiązki
– utrzymanie porządku to nie wszystko! Mężczyzna powinien również włączyć się w domowe obowiązki. Ich podział jest niezbędny, żeby uniknąć kłótni. Jednak mężczyzna niekoniecznie chce się angażować w domowe sprawy, więc skutecznie stara się tego unikać. Pozornie słucha lub udaje, że słucha to, co partnerka mu zleca. Głuchota na obowiązki jest częstym powodem kłótni damsko-męskiej!

8. „NIE” dla ślubu
– często to mężczyźni odkładają decyzję o ślubie w nieskończoność i są bardziej niezdecydowani. Boją się ślubu „jak ognia”, bo dla nich to głównie utrata wolności i niezależności. Nie chcą brać również na siebie takiej odpowiedzialności. Dlatego nie spieszy im się do małżeństwa. Oni zawsze mają na to czas!

9. brak wyczucia czasu co do dziecka – podają milion argumentów na to, żeby już mieć dzieci i przekonują do tego partnerkę lub chcą ją do nich skutecznie zniechęcić. Czują się  gotowi do roli ojca albo ciągle odwlekają tę decyzję, bo czekają na lepszy czas! A ten odpowiedni pod względem finansowym i mieszkaniowym nigdy nie nadejdzie!

10. nigdy się nie domyślą
– trzeba mówić im wprost, czego w danej chwili potrzebujemy i wymagamy. Nawet o codziennych czynnościach musimy im przypominać, bo sami o tym nie pomyślą, np. zmywanie naczyń czy wyniesienie śmieci. Dodatkowo trzeba im jeszcze kilka razy powtarzać, żeby zrobili to, o co ich prosimy.

Relacja między kobietą a mężczyzną bywa napięta i burzliwa! Jednak mimo odmienności są swoim idealnym dopełnieniem. Kobiety marzą o idealnym partnerze, ale kończy się tylko na marzeniach. Ich idealny mężczyzna jest komunikatywny, empatyczny, zaradny, romantyczny, atrakcyjny i z poczuciem humoru. Poza tym rozumie ich potrzeby i zachowanie oraz ciągle zaskakuje – a taki po prostu nie istnieje!

Wioleta Nowicka

Zgadzasz się z typami autorki? – napisz na adres redakcja@alejakobiet.pl lub dodaj swój komentarz
 

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej