Strona główna Aktualności Rutyna – największy wróg związku

Rutyna – największy wróg związku

przez admin

W każdym związku może z czasem pojawić się rutyna! Po wielu latach bycia razem zaczyna już brakować spontaniczności, niespodzianek i wybuchowych uczuć. To jednak nie oznacza, że miłość szybko się wypala! Staje się tylko dojrzała i stonowana. Pomału też wkrada się codzienność i proza życia. Przełam ją i pokaż, że kochasz tak samo jak na początku!

Nuda w związku – największy wróg

Codzienność szybko wypala związek. Przyzwyczajeni do swojej obecności i pewni siebie nie staracie się już o swoje względy tak jak na początku. Codzienne wykonywanie tych samych obowiązków, praca zawodowa oraz szybki i nieustanny pęd życia sprawiają, że większość czasu spędzasz na prozaicznych czynnościach. A tym samym tracisz wiele okazji na bliskość i rozwijanie relacji z drugą połówką!
O związek zawsze trzeba dbać! Nie jest ważne jak długo jesteście razem – potrzeba bliskości, relacji i zabieganie o względy jest zawsze taka sama! Związek trzeba ciągle pielęgnować oraz rozwijać. A im dłużej trwa, tym bardziej. Zaskakujący, szalony, świeży i pachnący miłością – taki powinien być każdy związek mimo upływu lat. Jeśli o niego dbasz, jest trwały i taki sam jak na początku znajomości.

6 sposobów na rutynę w związku

Uczucia trzeba rozbudzać codziennie i na każdym kroku! Każdy ma naturalną potrzebę bycia kochanym i potrzebnym. Dlatego pokazuj, że kochasz na wszystkie możliwe sposoby. Rutynę zawsze można pokonać, jeśli pamiętasz się o 6 podstawowych zasadach:

1. czułe słówka – każda kobieta uwielbia słyszeć, że jest potrzebna i kochana. Dlatego zamiast kartki „zapłać za rachunki”, „zrób zakupy” i „odbierz dziecko z przedszkola” zostaw romantyczny list lub karteczkę „bardzo Cię kocham i już za Tobą tęsknię”. Romantyczne słowa zawsze działają na kobietę. Są też wyrazem niezmienności uczuć!

2. randka po ślubie i na tygodniu
– w związku można i trzeba chodzić na zaplanowane lub spontaniczne randki. Najważniejsze, że o sobie pamiętacie i wśród obowiązków macie chwilę tylko dla siebie. To działa i błyskawicznie rozpala każdy związek!

3. bliskość dwóch ciał
– gorące i namiętne buziaki oraz miłosne uniesienia potrafią na nowo ożywić chłodną relację. Czujecie się wtedy dla siebie atrakcyjni! A ona wie, że ciągle się Tobie podoba i nadal Cię pociąga. Bliskość fizyczna spaja związek i potrafi go odnowić. Całowanie pozytywnie działa na każdą relację jako wyjątkowa bliskość dwóch zakochanych osób. To idealny początek bliskiej znajomości i jej ożywienie!

4. słodka niespodzianka
– nawet małe niespodzianki sprawiają, że życie jest ciekawsze. Jeśli zaskoczysz swojego partnera, powiesz mu: „kocham Cię”. To też znak, że ciągle o sobie myślicie. Dlatego zrób coś szalonego, oryginalnego i tylko dla niego. Pokaż, że nadal Ci zależy. Niespodzianki powinny być częścią każdego związku.

5. komplementy i pochwały – każdy uwielbia słyszeć o sobie miłe słowa, a w związku jest to jak najbardziej wskazane. Zamiast krytykować pochwal partnera za konkretne postępowanie. To wyraz, że go doceniasz i jesteś wdzięczny za to, co dla Ciebie i dla Was zrobił. Kiedy trzeba krytykuj, ale nie zapominaj, że dziękować także warto.

6. cudowna spontaniczność –
z czasem w związku jest jej coraz mniej. Pojawiają się plany, nowe obowiązki i zapominamy jak dobrze było nic nie planować. Każda chwila była wtedy niepowtarzalnym czasem. Gdy zaczynamy codzienne życie, skupiamy się tylko na tym, co jest w planach. Nasze relacje stają się zaplanowanymi czynnościami. Pozwól sobie na chwilę beztroskiej spontaniczności! Bez ciągłego planowanie także można żyć! A to, co nieplanowane może być wspaniałym przeżyciem tylko we dwoje!

Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej