Strona główna Aktualności Winogronowa pielęgnacja

Winogronowa pielęgnacja

przez admin
Winogrona to pyszne i soczyste owoce. Spożywane regularnie zapobiegają i leczą. Olejek z pestek winogron jest wykorzystywany w kosmetyce do pielęgnacji ciała i włosów. A z innymi olejkami stanowi wyjątkową bazę do różnych zabiegów pielęgnacyjnych. 
Olejek z pestek winogron pochodzi z ciepłych krajów śródziemnomorskich. Powstaje podczas tłoczenia na zimno pestek czerwonych winogron. Charakteryzuje go zielono – żółta barwa i winogronowo – orzechowy smak. Składa się z głównie z kwasu linolowego i palmitynowego. Zawiera wiele witamin, np. E, beta-karoten, C i D oraz flawonoidy i lecytynę. Jest naturalnym antyoksydantem i składnikiem wielu kosmetyków w stężeniu od 1 do 100%.
Ampeloterapia, czyli dieta winogronowa
Winogrona warto wprowadzić do diety. Lecznicza dieta winogronowa, czyli ampeloterapia, polecana jest chorym na astmę, z problemami z przemianą materii i nefrologicznymi. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn, obniża poziom szkodliwego cholesterolu i niszczy komórki rakowe. Winogrona są bogate w wapń, fosfor, potas, żelazo, jod i bioflawonoidy. 
Garść winogron dziennie lub ekstrakt z pestek winogron podnosi poziom HDL, czyli dobrego cholesterolu, pobudza procesy trawienne i pracę nerek. Ich sama skórka zawiera resveratrol o działaniu ochronnym i hamującym zlepianie się płytek krwi.
Właściwości olejku z pestek z winogron:
  • nawilżające,
  • uelastyczniające i ujędrniające,
  • wygładzające i ściągające,
  • regeneracyjne i odmładzające,
  • przeciwzmarszczkowe,
  • neutralizujące, 
  • ochronne,
  • zmiękczające,
  • przeciwalergiczne. 
Wskazania do stosowania olejku z pestek z winogron:
  • blizny i rozstępy, 
  • żylaki i pajęczaki,
  • zmarszczki,
  • opuchlizna wokół oczu,
  • zniszczona, przetłuszczająca się skóra,
  • trądzik i inne problemy skórne,
  • oparzenia skóry i opalanie,
  • wysoki poziom cholesterolu LDL i niski poziom HDL.

Maseczka do twarzy z olejkiem z winogron
Cera tłusta, mieszana i zanieczyszczona wymaga specjalnej pielęgnacji. Maseczka z olejkiem winogronowym oczyszcza, ściąga, zmiękcza i nadaje skórze sprężystość i jędrność. Poza tym działa przeciwzapalnie, tonizuje, reguluje wydzielanie sebum, nie zatyka porów – jest idealna dla tłustej skóry! Pomaga również dojrzałej – rozświetla, spowalnia proces starzenia się i ma działanie przeciwrodnikowe.  
Olejek z pestek winogron jako tonik
Olejek jest doskonałą alternatywą dla toniku. Przywraca skórze właściwe pH, łagodzi i usuwa stany zapalne i wypryski, doskonale oczyszcza i odświeża skórę. Ponadto wyrównuje koloryt. Skóra normalna zachowuje świetną kondycję. Ta problematyczna jest chroniona, nawilżona, a zmiany skórne wyeliminowane lub zredukowane. Olejek może być stosowany do OCM, czyli olejowego oczyszczania twarzy.  
Masaż ciała z olejkiem z pestek winogron
Olejek winogronowy zmieszany z innym olejem w proporcji 1:1 może być użyty do masażu ciała. Taki masaż nawilża, odświeża i relaksuje ciało. Do zabiegu można także wykorzystać olejek bez żadnych dodatków – bardzo dobrze się wchłania i działa błyskawicznie. Skóra jest miękka, nawilżona, promienna i odświeżona.

Olejek winogronowy w pielęgnacji włosów
Olejek z pestek winogron jest naturalnym kosmetykiem do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Wcierany we włosy nie powoduje ich puszenia się, nie obciąża i nie przetłuszcza. Włosy są dobrze nawilżone i błyszczące. Olejek można stosować na noc, a dopiero rano zmyć. Bardzo łatwo się usuwa  i już za pierwszym myciem.  

Olejek z pestek winogron jako ochrona przed słońcem
Olejek jest składnikiem kosmetyków do opalania. Produkty z olejkiem z pestek winogron, kokosowym, jojoba, z kiełków pszenicy oraz masłem kakaowym pomagają uzyskać piękną opaleniznę, wzmacniają ją i utrwalają. Poza tym olejek nawilża skórę i zapewnia jej gładkość. 
Długie przebywanie na słońcu może podrażniać i wysuszać skórę. Olejek nawilża ją i chroni oraz stymuluje odnowę komórek i spowalnia proces starzenia. Stosowany przed wyjściem na słońce wydłuża bezpieczny czas opalania się. Zapobiega też uszkodzeniom skóry wywołanym przez promieniowanie UV. 
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej